З новими вагами за перші дві години на Тернопільщині «завернули» двадцять вантажівок (ФОТО)

Три нових вагових комплекси, аналогів яким немає в Україні, з’явилися на Тернопільщині. З їх допомогою виявлятимуть порушення правил користування автошляхами. За словами голови ОДА Степана Барни, у 2016 році в ремонт доріг Тернопільщини буде вкладено понад 200 млн. гривень, які виділені відповідно до Постанов КМУ у березні та червні.

7

Ремонтують дороги за новітніми технологіями, які хоч і дорого-вартісні, але більш надійні. Експерти стверджують, що при правильній експлуатації прослужити вони можуть до 10 років. У той же час загальний обсяг збитків, яких завдають недобросовісні перевізники в Україні, щорічно сягає 2,5-3 млрд. грн. Тому збереження доріг – питання не менш актуальне, ніж їх ремонт.

Восени минулого року уряд заборонив проїзд автошляхами державного значення автомобілям, вага яких перевищує 40 тонн. Для доріг місцевого значення обмеження встановили на рівні 24 тонн. Відповідний конт-роль здійснюють представники трьох організацій: Укртрансбезпеки, Облавтодору і МВС. За порушення правил користування автошляхами встановлено штрафи. На кінець червня в Тернопільській області перевірено 324 транспортних засоби. Сума нарахованої плати за проїзд становить понад 5,5 тис. євро. Сума нарахованих штрафних санкцій за ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» становить 10 тис. 200 грн. Щоправда сплачують їх не досить сумлінно.

6 8

Водночас у літню пору діє додатковий «тепловий режим». На Тернопільщині відповідно до Розпорядження голови ОДА, якщо температура повітря є вищою від +28 С0, то з 10:00 до 22:00 транспортним засобам, вага яких перевищує 24 тонни, рухатися територією області, в тому числі і дорогами державного значення заборонено. Для того, щоб перечекати спеку – визначено 32 майданчики для відстою транспорту. Усі перевізники та сільгоспвиробники, які використовують важковаговий та габаритний транспорт, повинні погоджувати маршрут та отримувати дозвіл. Також в області працюють над тим, щоб обмежити рух вантажівок через населені пункти.

Зберегти відремонтовані дороги – спільна справа, переконаний голова Тернопільської ОДА Степан Барна. Водночас очільник краю відзначає певні недопрацювання патрульної поліції та державтоінспекції в частині контролю за рухом вантажівок.

Як засвідчує практика, навести порядок на автошляхах області не так вже й складно: лише за перші дві години роботи нового вагового комплексу в результаті зафіксованих порушень на відстій направили понад два десятки автівок. Залишається сподіватись, що і серед перевізників знайдуться ті, хто сумлінно дотримуватиметься встановлених норм та правил.Loading...Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares