За здоров’ям – у Більче-Золоте

За здоров’ям – у Більче-Золоте

У лікарні відкрили відділення для людей з особливими потребами

DSC_0276

У Більче-Золотецькій обласній фізіотерапевтичній лікарні реабілітації відкрили відділення відновного лікування захворювань і травм спинного мозку. Тож тепер людям з обмеженими можливостями не лише з Тернопільщини, а й з усієї України буде комфортніше лікуватися у цьому закладі. Зважаючи на те, що знаменитий санаторій у кримських Саках навряд чи буде доступний для українців, Більче-Золоте має всі шанси стати чудовою альтернативою для реабілітації людей на візках з усіх куточків нашої держави.  

DSC_0325

– Відкриття цього відділення – це не просто виклик часу, – каже головний лікар закладу, кандидат медичних наук, Заслужений лікар України Любомир Синоверський. – До нас звертається багато пацієнтів на  інвалідних візках, діти з ДЦП, тому виникла нагальна потреба створити необхідні умови для реабілітації цієї  категорії хворих. У новому відділенні – 25 ліжок для лікування різних травм спини. Ми зробили для пацієнтів максимально адаптовані умови для перебування у нашому закладі. І санітарні вузли, і медичні процедури пристосували для людей на візках. Завдяки пандусам пацієнти можуть пересуватися по всій лікарні. Є два автоматичні підйомники для прийняття ванн. Звичайно, є ще і над чим працювати. Але ми зробимо все для того, щоб наш заклад був максимально зручним для людей з особливими потребами.

DSC_0320

Відкриття нового відділення відбулося напередодні Дня Конституції України. Ця подія стала справжнім святом для працівників та пацієнтів закладу. З цієї нагоди лікарню відвідали очільники області.

– Обласна фізіотерапевтична лікарня у Більче-Золотому  стала візиткою не тільки Борщівського району, а й усього Тернопіллля, – зазначив голова ОДА Олег Сиротюк. – Тому з відкриттям нового відділення отримати якісні послуги зможуть ще більше пацієнтів не тільки з області, а й з усієї України.

– У цей складний економічний для усієї України час висловлюю вдячність керівнику нашої комунальної установи, депутату обласної ради Любомиру Синоверському, – додав голова облради  Василь Хомінець. – Незважаючи на труднощі, нестачу коштів, він створює комфортні умови для лікування та реабілітації хворих.

DSC_0286

Більче-Золотецька фізіотерапевтична лікарня знаходиться у мальовничому куточку Борщівщини. Щорічно тут оздоровлють близько 4 тисяч пацієнтів. Хворі можуть приймати найрізноманітніші сучасні фізіотерапевтичні процедури. У лікарні є басейн, великий спортивний зал, сауна. Заклад працює 67 років. Тут функціонує п’ять відділень: терапевтичне, загальне, травматологічне, педіатричне, кардіологічне, неврологічне. До речі, минулого року за здоров’ям у Більче-Золоте приїхали більше 850 хворих з усієї України.

– Спеціалісти закладу адаптували до вимог сьогодення 71 технологію лікарських призначень, – розповідає Любомир Синоверський. – Тут надають медичну допомогу як в галузі серцевих патологій та кардіології, так і при терапевтичних недугах усіх профілів. Лікарня ліцензована. Вона має вищу акредитаційну категорію, надану державою.

DSC_0281

У закладі працюють 15 лікарів, серед них – один заслужений лікар України, 2 кандидати медичних наук, 61 – працівники середнього медичного персоналу та 59 – молодшого медичного персоналу.

Ігор Горбач із Заліщиків приїхав у Більче-Золоте вдруге. Каже: у порівнянні з минулим роком відчувається значне покращення умов лікування. Всі процедури більше пристосовані для людей з обмеженими можливостями. Лікування стало набагато зручнішим та комфортнішим.

Справді, у цьому санаторії, як називають лікарню її пацієнти, створені всі умови для оздоровлення та відпочинку. Болотолікування, ропні обгортання, радонові, сірководневі, хвойні ванни, соляна печера, рефлеквотерапія та десятки інших процедур допомагають позбутися недуг, відновити сили.

Тетяна Телеватюк з Білозерки, що на Херсонщині, вперше приїхала у Більче-Золоте з онучкою Марією.

DSC_0306

– Цю лікарню порекомендували мені знайомі, які побували тут не раз. Я не мала з ким залишити внучку, тож взяла її з собою. Була приємно вражена, що тут створені такі чудові умови для оздоровлення дітей. Внучка приймає лікувальні ванни, масажі, інгаляції, фізпроцедури. Я дуже задоволена, що сюди приїхала. Тут надзвичайно привітний персонал, сучасне обладнання. До нас ставляться, як до рідних. Я лікую  остеохондроз спини і травму ноги. Коли приїхала, кульгала. А зараз почуваюся чудово. Ми з внучкою гарно проводимо тут час, – каже пані Тетяна.

Одне з найулюбленіших місць пацієнтів лікарні – зал лікувальної фізкультури. Тут є 32 тренажери для оздоровлення хребта і суглобів.

– Завдяки заняттям у залі хворі почувають себе набагато краще, – розповідає лікар лікувальної фізкультури Ігор Мартинов. – Тут займаються пацієнти із недугами хребта та пошкодженими суглобами. До речі, багато хто з приїжджих зауважує, що наш зал – один із кращих серед подібних закладів в Україні.

У Більче-Золотецькій лікарні не планують зупинятися на досягнутому. Як зауважує головний лікар, у перспективі ще багато цікавих новинок та вдосконалень. Але головне – тут люблять своїх пацієнтів і роблять все для того, аби зміцнити їхнє здоров’я.

Юля ТОМЧИШИН.

 

Автор

Юлія Томчишин

журналіст, "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *