Замість субсидій – готівка для оплати комуналки: як працюватиме монетизація?

Замість субсидій – готівка для оплати комуналки: як працюватиме монетизація?

Уже з березня українцям виплачуватимуть субсидію готівкою. Всі, кому призначено, отримають у березні «живі гроші» для оплати комунальних платіжок за лютий 2019 року. Відповідно, у квітні прийдуть кошти для розрахунку за спожиті у березні послуги, у травні – за квітневу комуналку.

– У Тернопільській області понад 115 тис. осіб користуються субсидіями на житлово-комунальні послуги, – зазначив голова Тернопільської ОДА Степан Барна. – Впродовж минулого року субсидій оформили на суму 1 млрд. 651 тис. грн., що означає – в середньому одна родина отримала субсидію на суму 1 100 грн.

Що ж стосується готівкової форми субсидії, то, за словами очільника області, вже в березні домогосподарства, яким субсидія була нарахована до 31 грудня 2018 року, отримають готівку для оплати комунальних послуг за лютий 2019 року.

– Одержувачам субсидій не потрібно буде щомісяця сплачувати свій обов’язковий платіж окремо за кожен вид послуги, а необхідно самостійно сплачувати вартість фактично спожитої послуги, використовуючи кошти субсидій отримані готівкою, – пояснює Степан Барна. – Хто ж не сплачуватиме комунальні послуги за рахунок субсидії, втратять можливість її отримувати.

Оплата комунальних платежів після 20 березня не впливатиме на субсидію наступного місяця. Однак, якщо станом на травень 2019 року у домогосподарства буде прострочена понад місяць заборгованість за послуги понад 340 гривень, субсидію на новий період 2019–2020 рр. не призначатимуть.

За словами директора департаменту соцзахисту населення ОДА Вадима Боярського, людям, які одержують пенсії, виплата готівки буде здійснюватися Мінсоцполітики через Пенсійний фонд України. Кошти одержувачі пенсій отримають або на власну картку, або їх доставлять на пошту. Пенсіонери отримають допомогу від держави у березні разом із пенсією. Ті громадяни, які отримають пенсійні виплати через інші банки, відповідно зможуть зняти свою субсидію безпосередньо у банкоматі цього банку. Тим, у кого немає пенсійної картки, субсидію разом із пенсією доставить Укрпошта. Решта субсидіантів зможуть отримати субсидію з 12 березня у найближчому відділенні Ощадбанку за пред’явленням паспорту та ідентифікаційного коду. Одночасно з виплатою грошового переказу кожному одержувачу субсидії буде відкрито персональний банківський рахунок, на який перераховуватиметься сума субсидії у квітні та травні.

Повномасштабна монетизація, повідомляють в Тернопільській ОДА, запрацює уже з 1 жовтня 2019 року. Тоді кожен, хто є одержувачем житлової субсидії, отримуватиме за результатами опалювального сезону готівкою все, що було заощаджено. При цьому правила надання житлових субсидій не змінюються. Розмір допомоги й надалі залежатиме лише від двох факторів – від розміру витрат на комуналку  та від доходів громадян. Змінюється лише алгоритм її виплати.

Юлія ТІЩЕНКО.

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *