Запального тернопільського архиєпископа відправили на перевиховання в монастир

Запального тернопільського архиєпископа відправили на перевиховання в монастир

002_42_729x547

Священнослужителі розважилися у Тернополі так, що відГУКнулося у всій Україні.


Минулої неділі в інформаційній програмі «ТСН. Тиждень» телеканалу «1+1» на всю Україну показали відео, датоване 27 вересня – святом Воздвиження Хреста Господнього та днем посту. На моніторі видно, як керуючий Тернопільською Єпархією УАПЦ архиєпископ Тернопільський і Подільський Мстислав (Гук)  разом із місцевими священнослужителями розважаються в одному з нічних клубів файного міста.

«Владика прийшов у компанії з настоятелем церкви Різдва Христового у Тернополі отцем Ігорем Семирозумом, скарбником цієї церкви протоєреєм Володимиром Герасимчуком та іподияконом Віталієм Окунським, – йдеться на сайті ТСН – Далі найцікавіше – поки Владика «запалює» з дівчатами, його підлеглі починають бійку. Спочатку скарбник церкви в чорній куртці завдає удару відвідувачу, опісля долучається іподиякон Віталій Окунський і дає ляпаса. Клірика ледь стримують. Потім уже й сам Владика прикладається кулаком».

На Меморіальному сайті Блаженнішого Мефодія, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Автокефальної Православної Церкви під заголовком «Гріхопадіння однієї Овечки Божої викликає сум для всієї Отари» (http://patriarchia.org.ua/grixopadinnya-odniyei-ovechki-bozhoi-zavzhdi-viklikaye-sum-dlya-vsiyei-otari/)  визнали, що цей скандальний інцидент таки мав місце.  «Нам, вірянам УАПЦ, вельми прикро спостерігати за тим, як Високопреосвященніший архиєпископ Мстислав на очах у всієї України та за участю кліриків його Єпархії демонструє неприйнятну для архиєрея та ченця розкуту сексуальну поведінку та грубо порушує священні канони (27, 42 та 54 правила святих апостолів)», – йдеться на цьому веб-ресурсі.

Відтак, логічно було б сподіватися, що після такого, на перший погляд, щирого покаяння патріархія УАПЦ вживе усіх заходів не лише для того, аби наставити «розпусників» і «забіяк» на шлях праведний, а й для того, аби інші священнослужителі не заразилися роздвоєнням особистості, вдаючи з себе у храмах – овечок, а у нічних барах – цапів.

Та, прочитавши осудливе повідомлення до кінця, стає зрозуміло, що у порушників священних канонів є впливові заступники, причому – колективні. Щоб не бути голослівними, процитуємо наступні рядки: «Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія закликає Предстоятеля УАПЦ Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Макарія та Архиєрейський Собор нашої Церкви УТРИМАТИСЯ від розгляду даного інциденту у церковному суді та НЕ ЗАСТОСОВУВАТИ стосовно архиєпископа Мстислава та його кліриків канонічних санкцій, що відповідають задокументованим на відео канонічним порушенням».

Чим же керуються автори цього звернення, випрошуючи «амністію» для тих, хто в очах українців скомпрометував чи не всю церкву? Винятково «духом християнської любові, а також тим, що УАПЦ наразі не є канонічно визнаною Помісною Церквою світового православ’я, а, отже, формально не зобов’язана ЗАВЖДИ та В УСЬОМУ діяти у точній відповідності до канонічного права Православної Церкви».

Оце так воістину «залізні» аргументи! І дух любові в них витає, і світські забави «овечок» у день посту чітко обумовлені вимушеними (через невизнання світовим православ’ям УАПЦ помісною) «вольностями». Ось тільки про очищення від гріхів, до якого неодноразово навіть перед телекамерою закликав архієпископ Мстислав, ані слова. Можливо, тому що, за словами Владики, це очищення, кожен обов’язково має розпочинати із себе.

Як стало відомо зі слів секретаря Патріархії УАПЦ отця Віталія Даньчака, учора  Архиєрейський Собор вирішив відправити Архієпископа тернопільського і подільського Мстислава на покаяння в один із монастирів УАПЦ на місяць. Двох священиків та іподиякона, які також фігурують на відео у нічному барі, Собор тимчасово відсторонив від пастирських обов’язків. СВ УАПЦ створили комісію, яка проведе розслідування у цій справі.

Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *