Зміни для платників ПДВ

Зміни для платників ПДВ

Міністерство фінансів України наказом від 25.05.2016 року №503 затвердило зміни до деяких нормативно-правових актів, а саме до Порядку заповнення податкової накладної, до форми податкової декларації з податку на додану вартість, Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість та Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість.

Зокрема, Порядок заповнення податкової накладної доповнено нормами, якими передбачено, якщо операції, визначені п. 44 підрозділу 2 розділу XX Податкового кодексу України, мають безперервний або ритмічний характер постачання, платники податку:

– покупцям – платникам податку – можуть складати не пізніше останнього дня місяця, в якому отримано кошти, зведені податкові накладні на кожного платника податку, з яким постачання мають такий характер, з урахуванням усієї суми отриманих коштів протягом такого місяця;

– покупцям – особам, не зареєстрованим платниками податку, – можуть складати не пізніше останнього дня місяця, в якому отримано кошти, зведену податкову накладну з урахуванням усієї суми отриманих коштів протягом такого місяця.

Щодо декларації з ПДВ, то у новій редакції викладено додаток 2 «Довідка про суму від’ємного значення звітного (податкового) періоду, яка зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (Д2)» та додаток 3 «Розрахунок суми бюджетного відшкодування (Д3)». Зокрема, тепер для розшифровки від’ємного значення (ряд. 21 Декларації з ПДВ) потрібно буде вказати місяць, рік його виникнення та суму. Додаток 3 доповнено новою таблицею 2 для розшифрування сум ПДВ, сплачених у попередніх і звітному періодах постачальникам товарів/послуг або до Держбюджету. У таблиці 2 додатку 3 слід буде зазначати у розрізі контрагентів (за їх ІПН) та звітних періодів виникнення суми ПДВ, фактично сплаченої у попередніх та звітному (податкових) періодах постачальникам товарів/послуг або до Державного бюджету України.

Зміни внесені у реєстраційну заяву платника ПДВ ф. №1-ПДВ та у заяву про анулювання платника ПДВ ф. №3-ПДВ. Відтак не потрібно подавати додатки до заяв «Причини реєстрації платником податку на додану вартість або критерії, за якими платник відповідає вимогам розділу V Податкового кодексу» і «Причини анулювання реєстрації платника податку на додану вартість».

Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 13 червня 2016 р. за №843/28973 та набирає чинності з дня його офіційного опублікування, повідомили у відділі організації роботи Головного управління ДФС у Тернопільській області.
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares