Знаменита собака-рятувальниця пішла на пенсію

Знаменита собака-рятувальниця пішла на пенсію
Вона врятувала 12 людей і взяла участь в 53 рятувальних операціях

Собака-рятувальниця, яка отримала міжнародну популярність за проявлений героїзм після потужного землетрусу 2017 року в Мексиці, вийшла на пенсію після дев’яти років служби, пише ВВС. У понеділок кінологічний підрозділ Військово-морських сил Мексики провів спеціальну церемонію на честь золотого лабрадора Фріди. Усього собака взяла участь у 53 рятувальних операціях у Мексиці, Гаїті, Гватемалі та Еквадорі.

Фріда врятувала 12 людей і у 40 випадках знаходила тіла загиблих.

“Її гавкіт завжди давав надію, і в моменти болю та невпевненості вона приносила полегшення”, – сказав заступник голови морського відомства Мексики Едуардо Редондо.

Зображення Фріди, вдягненої в захисну маску для очей, яка обшукує завали школи в Мехіко, привернуло увагу всього світу і стало символом надії для Мексики після землетрусу, в результаті якого загинули понад 300 людей.

Тепер у віці 10 років собака йде на пенсію. Її знамениту маску й чобітки поклали на поличку, а натомість подарували іграшку для наступного етапу її життя.

Плани Фріди після виходу на пенсію ще не визначені остаточно, але вона може переїхати за місто, де допомагатиме навчати наступне покоління пошуково-рятувальних собак.

“Фріда, твоя місія виконана з честю”, – сказав заступник міністра на церемонії виходу на пенсію.

До слова, образ Фріди намалювали на стіні одного з будинків Мехіко, а у місті Пуебло навіть звели її бронзову статую.

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares