Зустрічаємо весну: кулінарна мандрівка у Грецію

Зустрічаємо весну: кулінарна мандрівка у Грецію
Грецька кухня ввібрала в себе усе найкраще, що існує в кулінарних традиціях середземноморського регіону. Оливкова олія, овочі, фрукти, сири, риба та морепродукти, пряні трави – ось основні продукти, з яких греки готують свої прості й, водночас, неймовірно смачні страви. Окрім добре відомого грецького салату, в цій кухні існує безліч чудових і зовсім не складних страв. Їх обов’язково варто приготувати – вони нагадають про тепло весни, яка вже на порозі.

ЦАЦИКІ – ЗАКУСКА З ЙОГУРТУ

Потрібно: 400 г густого натурального йогурту, 2 огірка, 4 зубчики часнику, 4 ст. л. оливкової олії, 1 ст. л. білого винного оцту, ½ ч. л. солі.

Приготування: огірки очистити від шкірки і натерти на тертці. Добре відтиснути крізь марлю, покласти в миску і посолити. Додати, пропущений через прес, часник, йогурт, оцет і перемішати. Влити олію та ще раз перемішати. Перед подачею добре охолодити.

АВГОЛЕМОНО – ЛИМОННИЙ СУП

Потрібно: 0,5 кг курки, 2 л води, 1/3 склянки рису, 6 жовтків, ¼ склянки лимонного соку, сіль, чорний перець, зелень.

Приготування: з курки зварити бульйон, вийняти м’ясо та розібрати на невеликі шматочки. Всипати в бульйон рис і відварити до готовності (приблизно 10 хвилин). Зняти каструлю з вогню на 5 хвилин. Збити жовтки з лимонним соком у великій мисці. Тонкою цівкою влити 1 склянку гарячого бульйону, постійно помішуючи суміш. Тепер яєчно-бульйонну суміш потрібно обережно влити в каструлю з бульйоном, не припиняючи помішувати. Поставити суп на слабкий вогонь і потримати 3-5 хвилин, щоб суп загус, не доводячи до кипіння (щоб не згорнулися жовтки). Посолити, поперчити. Покласти в супові тарілки шматочки курки, налити суп і посипати зеленню.

СУВЛАКІ З ІНЖИРУ В БЕКОНІ

Потрібно: 20 плодів в’яленого інжиру, 300 г сиру фета, 10 смужок бекону, 20 листочків базиліку, олія, шпажки.

Приготування: дерев’яні шпажки вимочити в холодній воді протягом півгодини. Невеликим гострим ножем зрізати з інжиру верхівки з “хвостиком”, вийняти з середини трохи м’якоті. Фету розрізати на 20 кубиків і покласти в кожну ягоду по одному. Смужки бекону розрізати навпіл. Покласти на кожну листок базиліку, зверху – фарширований інжир. Обернути ягоди беконом і нанизати на шпажки. Обсмажити на сковороді в олії по 2 хвилини з кожного боку.

РИБА З ПОМІДОРАМИ ПО-ГРЕЦЬКИ

Потрібно: 2 сібаса або доради (приблизно по 300-400 г), 600 г помідорів чері, 1 лимон, 1 стручок червоного перцю чилі, 4 зубчики часнику, 1 ч. л. орегано, 4 ст. л. оливкової олії, 2 ст. л. білого винного оцту, півпучка петрушки, сіль, чорний перець.

Приготування: перець чилі й 2 зубчики часнику – подрібнити. Додати оливкову олію, оцет, орегано та добре перемішати. Помідори розрізати навпіл, покласти у миску, посипати сіллю, перцем і дати постояти протягом півгодини при кімнатній температурі. Очищену рибу посолити та поперчити, покласти всередину шматочки лимону і часнику, гілочки петрушки. Змастити рибу оливковою сумішшю та запікати в духовці 15-20 хвилин. Перекласти рибу на блюдо, зверху поклавши помідори, і полити соком.

МУСАКА

Потрібно: 400 г яловичого фаршу, ½ кг картоплі, 2 помідори, 2 цибулини, 1 баклажан, 2 зубчики часнику, сіль, спеції – за смаком.

Для соусу: 1 склянка молока, 150 г жирної сметани, 20 г вершкового масла, 1 ст. л. борошна, 1 яйце.

Приготування: картоплю відварити в мундирі до готовності, остудити, очистити і нарізати кружальцями. Баклажан нарізати кружальцями, обсмажити на рослинній олії по 3-4 хвилини з кожного боку. Цибулю та часник – подрібнити та обсмажити в тій же сковороді, де смажилися баклажани, до золотистого кольору. Покласти фарш, додати сіль, спеції та смажити, помішуючи, поки фарш не підрум’яниться. Помідори нарізати кружальцями. Викласти на змащену олією вогнетривку форму шарами – половину картоплі, фарш, другу половину картоплі, баклажани, помідори. На сковороді з вершковим маслом обсмажити борошно до золотистого кольору. Влити тонкою цівкою гаряче молоко й добре перемішати. Зняти з вогню, додати сметану, яйце, сіль та перемішати. Полити запіканку соусом, поставити в духовку та випікати 30 хвилин при температурі 200 градусів.

Лаханорізо – ліниві голубці

Потрібно: капуста червонокачанна – 200 г, рис круглозернистий – 150 г, сік томатний – 400 мл, цибуля ріпчаста – 70 г, морква – 60 г, олія соняшникова (чи оливкова) – 3 ст. л., сіль, перець чорний мелений, спеції.

Приготування: лаханорізо зазвичай готують зі звичайної білокачанної капусти. Якщо вам хочеться розмалювати свої будні яскравішими фарбами, пофантазуйте і використайте червонокачанну капусту. Рис добре промити. Цибулю і моркву почистити. Цибулю накраяти кубиками, а моркву натерти на крупній тертці. Спасерувати овочі на олії 3-4хвилини. Докласти дуже тонко посічену капусту і пасерувати, помішуючи, ще декілька хвилин. Влити томатний сік, докласти рис. Приправити сіллю, чорним меленим перцем і улюбленими приправами. Довести до кипіння і готувати під кришкою на невеликому вогні до готовності рису і вбирання усієї рідини приблизно 20-25 хвилин. Страва смакує гарячою та холодною.

Юварлакья авголЕмоно – тефтелі в яєчно-лимонному соусі

Потрібно: фарш яловичий – 500 г,  цибуля ріпчаста – 1 шт., яйця курячі – 3 шт., рис – 80 г., бульйон (будь-який) – 500 г., сік лимона – 50 г.

Приготування: з інгредієнтів приготувати фарш. Скачати в кульки діаметром 3 см. Тефтельки опустити в киплячий бульйон і варити 30 хвилин на середньому вогні. Для соусу підсолені яйця злегка збити, поступово вливаючи лимонний сік. В яєчно-лимонну суміш тонкою цівкою ввести гарячий бульйон (100 мл). Влити отриманий соус в каструлю з тефтельками (тонкою цівкою). Довести до кипіння на повільному вогні, постійно помішуючи. Подавати тефтелі з соусом, посипавши нарізаною зеленню петрушки.

Скордалія – картопляний соус

Потрібно: картопля – 4 шт., часник (зубок) – 4 шт., оцет винний (або сік лимона) – 30 г., олія оливкова – 70 г., суміш перців мелена, горіхи волоські (за бажанням), сіль.

Приготування: цей соус прекрасно смакує до смажених овочів чи просто до хліба. Почистити й нарізати кубиками картоплю та відварити у підсоленій воді. Зварену картоплю відкинути на сито, щоб стекла рідина. Опісля вкинути у блендер, додати потертий часник, збити. Тепер влити 2 ст. л. олії і знову збити. Наступне, що додаємо, – це винний оцет чи лимонний сік, суміш перців, подрібнені горішки (за бажанням), досолити за смаком і збити. Отримуємо однорідний соус. Викласти соус, полити рештою олії. Готуйте порцію соусу на один раз, бо потім він робиться густіший.

Кулуракья – бублики  з морквою і зі шпинатом

Потрібно: для бубликів з морквою – борошно пшеничне – 400 г, морква (середня) – 2 шт., олія оливкова – 100 г, вода – 100 г, сіль – 10 г.

Для бубликів зі шпинатом: шпинат (дрібно порізаний) – 200 г, олія оливкова – 100 г,  вода – 100 г, сіль – 10 г, борошно пшеничне – 400 г.

Приготування: моркву натерти на дрібній тертці. Додати олію, воду і сіль. Ретельно перемішати. Поступово ввести просіяне борошно і замісити м’яке, яке відстає від рук, тісто. Для вимірювання кількості борошна і шпинату використайте склянку 200 мл. Таким же чином приготувати тісто зі шпинатом. Невеликі шматочки тіста скачати джгутиками і сформувати бублики. Випікати в розігрітій духовці при 180 градусів 15-20 хвилин.

ЛУКУМАДЕС – ГРЕЦЬКІ ПОНЧИКИ

Потрібно: 500 г борошна, 1 склянка води, 10 г дріжджів, 1 ст. л. олії для тіста, 2 ст. л. цукру, 1 ч. л. кориці, ½ ч. л. солі, олія для смаження, мед, цукрова пудра.

Приготування: цукор, дріжджі та сіль розвести в теплій воді, влити олію, додати борошно, вимісити еластичне круте тісто, накрити його рушником, прибрати до теплого місця на годину. Розділити тісто на однакові шматочки і сформувати з них невеликі кульки. Налити в каструльку або глибоку сковороду олію з таким розрахунком, щоб вона вкрила кульки повністю, і обсмажити в ній пончики до рум’яної скоринки. Готові пончики полити розтопленим на водяній бані медом і посипати цукровою пудрою.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *