Армія – один і з основних елементів стабільного і впевненого розвитку Української держави

Армія – один і з основних елементів стабільного і впевненого розвитку Української держави

День Збройних Сил України встановлений постановою Верховної Ради України в 1993 році. Цей день відзначається щороку 6 грудня – в день прийняття у 1991 році Закону України «Про Збройні Сили України».

Незважаючи на досить невелику офіційну історію українського війська, справжній вік Української армії сягає кількох століть, а її бойові традиції формувалися у важких кривавих війнах і конфліктах від Київської Русі до Великої Вітчизняної війни. І сьогодні солдати та офіцери Збройних Сил України (далі – ЗСУ) гідно продовжують традиції своїх дідів і батьків. Не всі нині, на превеликий жаль, розуміють значення власної армії, призначення якої захищати суверенітет та незалежність держави від зазіхань зовнішніх агресорів. Бажаєш жити в мирі – готуйся до війни, говорить мудре народне прислів’я.

Армія – це один з основних елементів стабільного і впевненого розвитку Української держави, а тому й рівень забезпечення військових має бути відповідним до покладених на них завдань. Нині ж до складнощів військової служби додаються численні життєві проблеми, насамперед житлово-побутові, які не надихають оптимізмом і наснагою офіцерський корпус, особливо молоде покоління військовослужбовців.

Державно-правовим підґрунтям військового законодавства є Конституція України, відповідно до статті 17 якої Збройні Сили України – це військове формування України, що створене для оборони держави, захисту її суверенітету, територіальної цілісності й недоторканості. ЗСУ та інші військові формування не можуть бути використані для обмеження прав і свобод громадян або з метою повалення конституційного ладу, усунення органів влади чи перешкоджання їх діяльності.

Основними завданнями ЗСУ визначено: стримування й відсіч збройної агресії проти України, охорона повітряного простору держави та підводного простору в межах територіального моря країни. Крім цього, з’єднання, військові частини та підрозділи ЗСУ (у межах, визначених законодавством) можуть залучатися до здійснення заходів правового режиму воєнного і надзвичайного стану, посилення охорони державного кордону і виключної (морської) економічної зони та континентального шельфу України, ліквідації надзвичайних ситуацій будь-якого характеру, надання військової допомоги іншим державам, а також брати участь у міжнародному військовому співробітництві та міжнародних миротворчих операціях на підставі міжнародних договорів держави.

На даний момент до складу ЗСУ входять: Сухопутні війська, Повітряні сили, Військово-морські сили та Сили спеціальних операцій. Останні були створені тільки в 2015 році на тлі російської військової агресії, що триває з весни 2014 р оку на Донбасі та в Криму.

Сили спеціальних операцій призначені для виконання широкого спектру завдань в сучасних умовах «гібридної війни», в тому числі й на території інших держав. Зокрема, це: таємні операції і нелегальна розвідка; створення агентурних мереж; звільнення, захоплення і доставка осіб, що володіють цінною інформацією; впровадження в структуру спецслужб і військових організацій з метою шпигунства або знищення людей, що представляють загрозу державі.

У цей день ми вшанoвуємo усіх військoвих, які у лавах ЗСУ служать справі зміцнення oбoрoнoздатнoсті та підвищення безпеки нашoї держави.

У пам’яті сьoгoднішніх і майбутніх нащадків назавжди збережуться пoдвиги багатьoх пoкoлінь вoїнів-захисників, їх безмежна відданість і любoв дo ріднoї землі, мужність та герoїзм.

Головне територіальне управління юстиції у Тернопільській області .

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *