Тернополян запрошують на виставку вишитих картин-стацій «Хресна дорога Христа – Випробування України»

Тернополян запрошують на виставку вишитих картин-стацій «Хресна дорога Христа – Випробування України»

У Тернополі, в Українськом Домі, діє виставка вишитих картин-стацій «Хресна дорога Христа – Випробування України».

Про це повідомляє Управління культури і мистецтв ТМР.

Увійшли до експозиції 14 робіт – неймовірних за змістом, технікою та складністю виконання, кольоровою палітрою, які вишило подружжя тернополян, заслужених майстрів народної творчості України Ярослави та Олега Ликтеїв. На полотнах зображено ті знакові моменти шляху Ісуса Христа на Голгофу, які здавна напередодні Великодніх свят несуть у собі особливий зміст і особливе смислове та духовне наповнення.

На виготовлення усіх стації Хресної дороги майстрам довелося працювати два роки. Багато допомоги вони отримали від тернополян, які виявили бажання долучитися до процесу вишивання.

Олег Ликтей розповів: «Ідея створення таких робіт виникла в часі відзначення 1000-ліття Різдва Христового. Однак, коли почали вишивати, зрозуміли, що таке завдання кільком людям не під силу, і зупинили цю роботу. Але пізніше сталася одна подія, на жаль, трагічна, яка спонукала нас продовжити вишивання цієї Хресної дороги. І ми дуже вдячні тернополянами, які допомогли нам. Ми присвятили ці роботи у пам’ять про сина. Але сьогодні, в такий важкий час для нашої країни, ми бачимо скільки українських синів і дочок пішло від нас. І я закликаю всіх митців України, присвячувати свої твори тим Героям, бо вони повинні жити у віках».

Виставка вишитих картин-стацій «Хресна дорога Христа – Випробування України», що відбувається за ініціативи та підтримки Тернопільської міської ради, діятиме у фоє Українського Дому до 14 квітня.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *