І життя в українських політиків та чиновників вдалося, і старість – у радість

І життя в українських політиків та чиновників вдалося, і старість – у радість

Звідки у наших політиків гроші на розкішне життя? Українці в соцмережах з цього приводу жартують: у мера Львова Садового – від дружини; в нардепів Лещенка – від нареченої, в Ляшка – від матері, в опозиціонера Саакашвілі – від бабусі. Команда реформаторів, на яку ми так чекали!

В Україні, судячи з е-декларацій, на багатьох політиків та чиновників «працюють» рідні та близькі. І народ, звісно. Коштують українцям «слуги» зовсім недешево. А ще можна «прихватизувати» тисячі і мільйони, перебуваючи на посаді…

Підрахували, наприклад, скільки щороку кожен працездатний українець віддає на утримання  президента і його команди. Як повідомляє видання «Слово і Діло», 51 гривню. Воно, начебто, й не багато. Але якщо цю суму помножити на число працюючих співвітчизників, то вийдуть доволі солідні гроші. За даними Держстату, у першому півріччі цього року кількість працюючих громадян у країні становила 16 мільйонів 120 тисяч осіб.

Загальна сума витрат на обслуговування президента і Адміністрації цьогоріч складе майже 819,9 мільйонів гривень. Зокрема, на забезпечення діяльності Петра Порошенка і півтори тисячі працівників АП витратять більше чверті згаданої суми – 233 мільйони. Тобто, по 14 гривень із працюючого українця. Решту коштів спрямують на утримання та реставрацію державних резиденцій, утримання аеропорту для вищих посадовців та на поїздки глави держави і працівників його адміністрації.

Так, утримання державних резиденцій в нинішньому році потягне 77 мільйонів гривень. Ремонти -15 мільйонів. Утримання урядового аеропорту – 223 мільйони. Перевезення президента, чиновників АП та керівників інших державних органів Україною – 115 мільйонів. А зарубіжні візити Петра Порошенка коштуватимуть 42 мільйони. Реставрація Маріїнського палацу в Києві – 200 мільйонів.

До речі, про Маріїнський палац. Для його кращого облаштування закуплять меблів і підставок під прапор на мільйон гривень. Держуправління справами оголосило відповідні тендери у системі держзакупівель «ProZorro».

Слід зазначити, у проекті держбюджету на 2018 рік заплановано збільшення витрат на діяльність президента і його Адміністрації до 2,1 мільярда гривень.

А утримання Верховної Ради й депутатського корпусу обходиться кожному платнику податків понад 70 гривень.

Влітає щороку українцям у копійку і відпочинок та лікування влади. За підрахунками аналітиків видання «Слово і Діло», у цьому році кожен працюючий «поофірує» на це зі своєї кишені 45 гривень.

Найбільше вартує медичне обслуговування. У цьому році на здоров’я «слуг народу» витратять 643 мільйони. Це – 40 гривень з гаманця кожного працюючого українця.

Про здоров’я чиновників піклується більше 3,5 тисяч лікарів та іншого медперсоналу. Послуги владоможцям надають чотири медичні заклади, найбільший із яких – лікарня «Феофанія». Там обслуговують 33,5 тисячі осіб, включаючи близьку рідню чиновників. У комфортних умовах лікуються: депутати, члени Кабміну і його секретаріату, співробітники Адміністрації президента, апарату Верховної Ради та інших державних органів.

На відпочинок представників влади працюючі громадяни віддають близько п’яти гривень. Кошти йдуть на фінансову підтримку санаторіїв та інших оздоровчих закладів. Переважна частина з них припадає на пансіонати і санаторії з платним проживанням. Їх загальна територія складає майже 68,1 тисячу квадратів, на які піде близько 59,3 мільйони бюджетних гривень.

І дуже добре живуть ті, хто «служив» народу, а тепер – самі на заслуженому відпочинку. Й ті, що сидять у парламенті з двома посвідченнями: депутатським та пенсійним. Щоправда, праця багатьох колишніх і нинішніх депутатів та чиновників не принесла гідних плодів ні державі, ні людям.

Отже, середні пенсійні виплати народним обранцям, як виявилося, перевищують 15 тисяч гривень. Тобто, вони у сім разів вищі, ніж в електорату й поступаються розмірами лише суддям на відпочинку, інформує «РБК-Україна».

Згідно з електронними деклараціями, найбільшу пенсію серед «слуг народу» має депутат VIII скликання від «Опоблоку», екс-суддя Василь Німченко – торік він отримав 282 тисячі гривень. Тобто, 23 тисячі щомісяця.

В іншого «опоблоківця» Юлія Йоффе минулорічна пенсія склала 163 тисячі 372 гривні. У ще одного депутата-«опоблоківця» Юхима Звягільського – 168218 гривень.

Нардеп від «Блоку Петра Порошенка» Анатолій Матвієнко минулого року отримав 77764 гривень пенсії плюс 89244 гривні соціальної виплати. Пенсія іншого народного обранця від «БПП» Віктора Короля склала 203 тисячі 859 гривень.

І життя в наших політиків та чиновників вдалося, і старість – у радість.

Автор

Ольга Чорна

журналіст, блогер, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *