За 20 кілометрів від Тернопільщини – на Хмельниччині – зареєстровано спалах африканської чуми свиней

За 20 кілометрів від Тернопільщини – на Хмельниччині – зареєстровано спалах африканської чуми свиней

За 20 кілометрів від кордону з Лановецьким районом на Тернопільщині – у Теофіпільському районі Хмельниччини зареєстровано спалах АЧС. У зв’язку з цим з ініціативи начальника ГУ Держпродспоживслужби в Тернопільській області Василя Хомінця відбулося засідання ДНПК при Лановецькій райдержадміністрації, члени якої прийняли рішення вважати протиепізоотичну ситуацію в районі загрозливою, а також провести передкарантинні заходи, які унеможливлять поширення небезпечної хвороби на території нашої області.

Керівники свиногосподарств повинні перевести роботу своїх підприємств на «закритий» режим роботи, встановити огорожу навколо свиноферми.

Також рекомендовано керівникам свиноферм, а також населенню утриматися від купівлі свиней з-за меж області, не підтримувати міжгосподарських зв»язків з регіонами, неблагополучними щодо АЧС.

Управлінню Держпродспоживслужби в Лановецькому районі та районній державній лікарні ветеринарної медицини рекомендовано посилити нагляд за переміщенням тварин в межах району, а супровідні документи на переміщення видавати при повній ідентифікації.

Нагадаємо, на Тернопільщині в Збаразькому районі в січні уже був зареєстрований спалах АЧС, однак, після проведення комплексних заходів карантинні обмеження були зняті. Тому сьогодні важливо вжити всі заходи, які унеможливлять поширення небезпечної інфекції в області. Сьогодні управління Держпродспоживслужби в кожному районі виступають ініціаторами затвердження та фінансування Програм проведення заходів, направлених на запобігання та ліквідацію АЧС в районі на поточний рік, що дозволить закупити усі необхідні деззасоби, відповідні дорожні знаки, спецодяг, спецвзуття, оприскувачі тощо, – зазначив начальник ГУ Держпродспоживслужби в Тернопільській області василь Хомінець.

Довідка

Африканська чума свиней (АЧС, Pestis Africana suum) — це заразне захворювання, деякі ознаки якого можуть розвиватися доволі швидко, але не завжди є специфічними для встановлення остаточного діагнозу (детальніше дивись нижче). Збудник АЧС це ДНК-вмісний вірус сферичної форми, що належить до родини Asfaviridae. Він дуже складний і проявляє значну генетичну мінливість. Вірус АЧС заражає клітини імунної системи та ініціює вироблення величезної кількості специфічних антитіл, які, на жаль, не здатні до повної нейтралізації збудника. Це і є однією з основних причин чому виготовлення ефективної вакцини проти нього наразі неможливе. АЧС достатньо легко передається від хворої до здорової тварини (дивись нижче як саме), чому сприяє надзвичайна стійкість вірусу в навколишньому середовищі.

В умовах України лише домашні та дикі свині виду Sus scrofa можуть хворіти на АЧС. Усі інші тварини не сприйнятливі до збудника цієї хвороби. Вірус АЧС не передається людині і є безпечним для її здоров’я. На даний час виділено та описано 22 генотипи вірусу АЧС, однак більшість із них ніколи не виділялась за межами Африки. У 2012-2015 рр. в Україні було виявлено вірус АЧС генотипу ІІ, що за останні 8 років набув широкого розповсюдження, прокрокувавши з Кавказу, через Європейську частину Російської Федерації до Білорусі, України, країн Балтії та Польщі. Характерною особливістю захворювання від початку епізоотії була і залишається висока летальність. І, тому, власникам свиногосподарств та фахівцям ветеринарної медицини слід чітко зрозуміти, що АЧС – це невиліковна хвороба, що призводить до загибелі свиней усіх порід і статево-вікових груп. Антибіотики, або попередня вакцинація проти інших хвороб (наприклад, КЧС), жодним чином не впливають на її фатальний перебіг.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *