Стрічка новин

Жителі Тернопільщини, які досі мають паспорти СРСР, повинні звернутися в міграційну службу

В Україні проживає близько 30 тисяч осіб без громадянства або осіб із невизначеним громадянством – апатридів. Є вони практично у всіх областях, не виключення і Тернопільщина.

– Більшість з цих осіб – вихідці з колишніх республік СРСР, які досі, в силу різних причин, проживають в Україні з радянськими паспортами або й взагалі без документів, – пояснюють у міграційній службі Тернопільщини. – При цьому, багато із них не знають, що мають підстави для набуття громадянства або оформлення  дозволу на імміграцію в Україну.

Не маючи жодного дійсного документа, який би посвідчив їхню особу, апатриди самі ж обмежують себе у правах, адже без паспорта не можливо приміром отримати пенсію, оформити субсидію чи взяти кредит. Страждають і їхні діти, які, досягнувши 18-річного віку, через відсутність документів у батьків, не мають правових підстав на оформлення особистих документів.

Відтак, осіб без громадянства, які тривалий час проживають в Україні з недійсними паспортами чи без них, і хочуть виправити цю ситуацію, закликають звертатися в підрозділи міграційної служби за місцем проживання, інформує головний спеціаліст із зв’язків з громадськістю та ЗМІ Ірина Бойко.

Довідка
Особи без громадянства (апатриди) – це особи, які проживають на території певної держави, але не є його громадянами і не мають доказів свого відношення до громадянства іноземної держави.

Loading...
загрузка...

Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

// //-->