10 маловідомих фактів про Карпати

10 маловідомих фактів про Карпати

1. Найвисокогірніше село у Карпатах зовсім не Дземброня. Випчина – село Чернівецької області, розташоване на висоті 1100 м над рівнем моря.

2. Першу геологічну карту в Україні вчені склали саме з території Карпат. Сталось це 1809-го.

3. 1907-го на території українських Карпат виявили копалини з тваринами льодовикового періоду. На глибині близько 12, 5 м знайшли мамонта. Ще глибше — величезного оленя, носорога, різних птахів і представників класу земноводних.

4. Найвисокогірніший готель у Карпатах – “Беркут”. Заклад збудували на Яблуницькому перевалі на висоті 930 м над рівнем моря. Зведений 1968-го. Зараз готель пропонує комфортні номери та професійне обслуговування за помірною ціною.

5. Найвища залізнична станція в Карпатах — вокзал “Бескид”. Височить над рівнем моря на 790 м, передає Lviv1256.com.

6. Найдовшим духовим музичним інструментів у Карпатах та у світі є трембіта. Це конусоподібна трубка з дерева. Сягає 4 м у довжину. Чутність звуку інструменту перевищує 10 км.

7. У Карпатах є музей лісу, який працює в селі Усть-Чорна. Експозиція розповідає про професію лісорубів. У музеї зберігається колекція транспорту, призначеного для лісових робіт.

8. У Тячівському районі Закарпатської області є печера з прозорими стінами. Це карстова печера, яка була сформована в юрський період в вапнякових породах. Має 2 камери, розташовані перпендикулярно одна одній. Стіни камер вкриває молочно-білий прозорий кальцит і зелені візерунки.

9.Недалеко від села Середнього Водяного Рахівського району Закарпатської області є скелі з “ієрогліфами”. Чудернадські написи – витвір природи.
Утворені хвилями Сарматського моря.

10. Найвищим деревом у Карпатах була 140-річна європейська модрина. Зрубана в Рахові, мала висоту 54 м.

Актовський каньйон називають “Долиною диявола” або міні-версією Великого каньйону Колорадо. Знаходиться на річці Мертвоводі поблизу села Актового Вознесенського району на Миколаївщині.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *