Банкрути і “Приват”: у НБУ показали борги українських банків (інфографіка)

Банкрути і “Приват”: у НБУ показали борги українських банків (інфографіка)

З початку 2017 заборгованість за кредитами рефінансування платоспроможних банків перед Національним банком України (НБУ) зменшилася на 7,7 млрд грн – тобто на 34%. Так, станом на 5 квітня 2017 року працюючі банки заборгували НБУ 15,2 млрд грн, повідомляє прес-служба регулятора.
Уточнюється, що в цій сумі заборгованість націоналізованого “Привату” становить 14,4 млрд грн.

0976

“Активне повернення рефінансування платоспроможними банками – це найкраще свідчення оздоровлення банківської системи України… На сьогодні практично всі діючі банки погасили свою заборгованість перед регулятором, адже наявний залишок майже повністю припадає на державний ПриватБанк”, – заявила голова Національного банку Валерія Гонтарева.

При цьому 4 квітня інший державний банк – Ощадбанк – остаточно погасив заборгованість перед НБУ, достроково повернувши залишок у 2 млрд грн.

У НБУ нагадали, що в червні 2014 року, коли голова Нацбанку заступила на посаду, заборгованість з рефінансування банків становила 111,7 млрд. грн.

При цьому заборгованість неплатоспроможних банків перед НБУ на сьогоднішній день становить 45,2 млрд грн.

Як зазначають в НБУ, серед неплатоспроможних банків найбільшими боржниками за виданим рефінансуванням є банки

  • “Надра” – 9,8 млрд грн;
  • “Дельта” – 8 млрд грн;
  • “Фінансова ініціатива” – 7,2 млрд грн;
  • ВАБанк” – 3 млрд грн;
  • “Фінанси та кредит” – 6,3 млрд грн;
  • “Імексбанк” – 3,4 млрд грн.

 

0977

“Якщо власники вважають, що разом з втратою банку позбулися і потреби повертати всі борги, зокрема, перед НБУ, то вони глибоко помиляються. Їм доведеться повернути державі все до останньої копійки”, – вважає Гонтарєва.

Нагадаємо, за останні два роки НБУ направив до правоохоронних органів 12 заяв про скоєння злочину акціонерами банків-банкрутів, а також ініціював 44 судові справи зі стягнення заборгованості цих банків перед Національним банком за майновими та фінансовими поручителями.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *