Депутати пропонують визнати ОУН-УПА воюючою стороною у Другій світовій

Депутати пропонують визнати ОУН-УПА воюючою стороною у Другій світовій

Народні депутати В’ячеслав Кириленко, Іван Стойко та Олег Медуниця подали до Верховної Ради проект закону, який передбачає визнання ОУН-УПА воюючою стороною у Другій світовій війні, повідомили у прес-службі партії «За Україну».

Депутати пропонують визнати ОУН-УПА воюючою стороною у Другій світовійЗаконопроект спрямований на відновлення історичної справедливості й має на меті ліквідацію наслідків беззаконня та свавілля, допущених свого часу керівництвом Радянського Союзу і Української РСР, а також поновлення громадянських прав членів ОУН і вояків УПА, зазначив В’ячеслав Кириленко.

Законопроект визначає боротьбу членів ОУН та вояків УПА за свободу і незалежність України у період з вересня 1939-ого до кінця 1956 року  національно-визвольною боротьбою та визначає ОУН-УПА воюючою стороною за незалежність України у Другій світовій війні.

Відповідно до законопроекту, на колишніх вояків УПА поширюється статус учасників бойових дій і пільги, передбачені законом «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» для учасників бойових дій.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares