ЄС може не відкрити кордонів для українців після 1 липня

ЄС може не відкрити кордонів для українців після 1 липня

Через збільшення кількості нових випадків коронавірусу Україна вийшла за межі, які може встановити Єврокомісія для держав, громадян яких пускатимуть як туристів до Шенгенської зони.

Офіційна статистика МОЗ уже перевищила критерії у проєкті рішення ЄК, яке потрапило до ЗМІ, повідомляє “Європейська правда”.

Згідно з цим проєктом, головним критерієм оцінювання відкриття кордонів ЄС для жителів тієї чи іншої країни стане кількість нових заражень у країні за 14 останніх днів відносно до її населення. Але проєкту поки що не узгодили, хоча й розглядають як основний робочий.

ЗМІ стверджують, що дебати в ЄС переважно ведуться про те, чи пускати до Шенгену жителів тих держав, де зафіксували менш як 16 нових заражень на 100 тис. населення, чи менше ніж 20 нових заражень. 16 – це середній показних у країнах ЄС; показник у 20 дозволить пускати більше іноземців.

Нові правила мають запрацювати від 1 липня. До того діє бланкова заборона на несуттєві поїздки для іноземців, включаючи громадян України.

Проте Україна не може розраховувати на жоден із цих варіантів. За статистикою МОЗ, станом на 24 червня, за останні 14 днів виявлено 10 723 нових хворих. За оцінкою Держстату, а саме ці офіційні дані напевно використовуватиме ЄС, в Україні 41,8 млн населення. А це означає, що показник інцидентності України за 14 днів складає 25,65 випадка на 100 тис., що перевищує обидва встановлені ЄС критерії. До того ж цей показник продовжує зростати день за днем.

У разі якщо проєкт рекомендацій ЄК затвердять країни-члени, це означатиме продовження заборони в’їзду для несуттєвих поїздок, включаючи туризм, для жителів України.

І хоча рішення про продовження обмежень ще не знайшло підтримки всіх країн-членів, шанси на його ухвалення є високими. Але залишається надія на те, що до нього запровадять винятки.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *