Готуємо троянди до морозів: загартовуємо, обрізаємо і накриваємо

Готуємо троянди до морозів: загартовуємо, обрізаємо і накриваємо
Як мине зимівля троянд, насамперед залежить від їх господарів. Найважливіше, це дати кущам троянд загартуватися природним способом. Тому не варто кидатися їх накривати при перших заморозках. Укриття троянд на зиму краще проводити поетапно.

Незадовго до появи перших заморозків  необхідно видалити листя з нижньої частини куща – до висоти підгортання. Вирізати тонкі та недостиглі пагони, які можуть під укриттям стати вогнищем загнивання. Перед підгортанням після видалення листя і пагонів потрібно дати ранкам підсохнути.

Для вкриття троянд на зиму необхідно провести обрізку. Стебла кущових троянд підрізають на висоту вкриття, але не менше, ніж на 15-25 см. Такий запас висоти необхідний, щоб морозною зимою найголовніші бруньки, що знаходяться біля місця щеплення троянд, залишилися непошкодженими.

Також треба обов’язково провести профілактичну обробку троянд і землі навколо них. Для цього добре підійде 3-4% розчин мідного купоросу або бордоської суміші.

Підгортання троянд проводиться в сухі дні при настанні перших заморозків. Для цього потрібно принести землю з городу, а не підгортати її навколо коренів. На середину куща висипається відро землі для молодих троянд, або 2-3 відра для дорослих 3-4 літніх кущів. Горбок із землі має вийти висотою 15-20 см.

Однією з найбільших проблем узимку для вкритої троянди є гризуни. Поклавши лапник навколо кущів троянд, можна їх відлякати. Але для дуже голодних мишей лапник не перешкода. Тому необхідно подбати про безпеку кущів, розклавши навколо таблетки нафталіну, грудочки тирси, просочені гасом або креоліном, не перешкодить і розкладена отрута.

До того, як промерзне земля, необхідно подбати про те, як ви будете вкривати ваші троянди. Усе таки, кращі помічники в тому – це повітря та сніг. Тому рекомендується використовувати повітряно-сухе вкриття з каркасу. Щоб максимально уникнути ушкодження стебел троянд морозами, необхідно розрахувати висоту куща й каркаса так, щоб троянди не торкалися вкриття. Якщо у вашому саду троянд не багато, то можна як каркас використати дерев’яні ящики.

З приходом постійних зимових морозів близько 5-10 градусів, на встановлений каркас укладається руберойд, зверху на нього лапник або спеціальний укривний матеріал, і все це захищається поліетиленовою плівкою від опадів і намокання. Укриття закріплюється по краях, щоб вітрами не здуло плівку. Після того, як випаде сніг, троянди будуть достатньо захищені від промерзання. Щоб сніг не здуло з укритих троянд, можна спорудити щитки.

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *