Коронавірус боїться сонячного світла, тепла та вологи – нове дослідження

Коронавірус боїться сонячного світла, тепла та вологи – нове дослідження

Коронавірус дуже сильно втрачає свої властивості під впливом сонячного світла, тепла та вологи. Про це йдеться у даних американських вчених, дослідження яких презентували у Білому домі, передає The Washington Post.

Результати дослідження, які пояснював виконувач обов’язків секретаря із наук та технологій Департаменту із внутрішньої безпеки США Вільям Браян, підтверджують низку гіпотез учених з усього світу, що коронавірус, як і інші віруси, дуже вразливий до сонячного світла та тепла.

У лабораторних умовах підвищення тепла, вологості, а також поява сонячного світла сильно скорочували період напіврозпаду частин вірусу.

За кожні 18 годин життя вірус зменшується вдвічі. Однак, цей процес можна знизити з 18 годин до майже 1,5 хвилини, якщо поступово підвищувати температуру, вологість, а також додати ультрафіолет, який приходить із сонячним світлом, пояснив Вільям Браян.

«В умовах, які ми тестували, на сьогоднішній день вірус в краплях слини найкраще виживає в закритих і сухих умовах… Вірус швидше всього вмирає за наявності прямих сонячних променів… Підвищення температури і вологості в потенційно забруднених приміщеннях знижує стабільність вірусу. І може знадобитися додаткова турбота про сухі середовища, не схильні до впливу сонячного світла», – зазначив він.

За словами Браяна, дослідження проводилися у лабораторних та контрольованих умовах. Умовний вірус на поверхнях дитячого майданчику, який піддається прямому впливу сонячних променів, швидко помре, але в тіні може жити трохи довше.

«Для нас було би безвідповідально сказати, що літо вб’є вірус», – сказав Брайан. Водночас, якщо під час літніх місяців поширення коронавірусу справді буде спадати, це допоможе в усьому світі почати пом’якшувати карантин та перемогти хворобу.

 

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"


Loading...Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares