Країна, де журналістам стріляють в очі…

Країна, де журналістам стріляють в очі…

2201-2014-9

«Міліціє, кого ви захищаєте?», «Побиття журналістів – на вашій совісті». З такими плакатами та в символічних касках працівники тернопільських ЗМІ прийшли до обласного управління внутрішніх справ, щоб висловити обурення насиллям щодо колег, які висвітлюють події в Києві.

Серед присутніх були представники майже всіх мас-медіа міста, власкори всеукраїнських та іноземних видань. Вони закликали міліціонерів не стріляти у співробітників ЗМІ та вимагали звернути увагу на заяви потерпілих журналістів, що правоохоронці цілили саме в тих, хто вів зйомку і мав маркування преси.

– Сюди нас привели криваві події на вулиці Грушевського у Києві. Там не тільки били та знущалися над людьми, закидали шумові гранати у натовп, там стріляли гумовими кулями по журналістах. І це при тому, що вони були у спеціальних жилетах із написами «Преса». Це може означати лише одне – по журналістах цілились зумисне, калічачи їх самих, псуючи їхню апаратуру. Іншим словом, ніж «бєспрєдєл», ці безчинства по відношенню до мас-медіа назвати не можна. Журналістська спільнота Тернополя стежитиме та реагуватиме на всі випадки насилля в Україні, особливо якщо йде воно від правоохоронців, – зазначила Тетяна Тарасенко, представник Тернопільського прес-клубу.

За даними всеукраїнських інтернет-видань, під час зйомок масових протестів мітингувальників із правоохоронцями у Києві постраждало кілька десятків представників ЗМІ. Багато з потерпілих наголошують, що силовики спеціально в них цілились. До того ж велика кількість травм журналістів припадає на область очей.

Антоніна БРИК.

2201-2014-10 2201-2014-11 2201-2014-12

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *