Квашені, гостренькі, солодкі та ароматні: топ-10 рецептів консервування помідорів

Квашені, гостренькі, солодкі та ароматні: топ-10 рецептів консервування помідорів

Перевірені і смачні рецепти, щоб взимку ви смакували смачними помідорчиками.

Помідори квашені з ароматними травами

Потрібно: помідори, петрушка, селера, листя вишні і смородини, базилік, 1-2 китиця сухого кропу, цибуля, морква, корінь хрону, 5-6 горошин духмяного перцю, 2-3 лаврових листки, 2-3 гвоздики, кусочок пекучого перцю і листок хрону на 3-літрову банку. Для заливки: 1200 мл холодної води, 2 ст. л. з чубком солі , 1 ст. л. рівна цукру.
Приготування: у банки розкласти зелень. Далі шар помідорів. Притрусити його кільцями цибулі, тертою морквою, зубцями часнику, стружками кореня хрону. Так викладати, допоки банки не будуть заповнені. Зверху покласти спеції. У воді розвести цукор і сіль, залити цим банки і закрити пластмасовою кришкою. Через 10 днів в теплі їх можна їсти. Якщо готуєте на зберігання на зиму, то закрити грубою кришкою і винести на холод .

Ароматні квашені помідори

Потрібно: для розсолу (якщо готуєте в 3-літрових банках – вистачає на 6-7 банок): 10 л води, 2 скл. солі, 1 скл. меленого або тертого коріння хріну, 1 скл. меленого часнику, 1 скл. меленого червоного солодкого болгарського перцю.
Приготування: На дно банок покласти зелень (листя хрону, парасольки кропу, листя вишні і смородини, селера, петрушка – на ваш смак). Скласти помідори, залити розсолом, зверху покласти теж листя, закрити кришкою. Потримати спершу в теплі, щоб підкисли. Далі винести в льох.

Консервовані помідори з лимонною кислотою

Потрібно: На 10 кг помідорів – 2 пучки зелені кропу. Для заливки: 1 л води, 1 ст. л. солі, 2,5 ст. л. цукру, 0,5 ч. л. лимонної кислоти.
Приготування: на дно банок покласти трохи кропу, щільно укласти підготовлені помідори і прикрити їх кропом. Залити помідори киплячою водою, накрити банки кришками, укутати рушником і залишити на 10 хв. Приготувати заливку з води, солі, цукру і лимонної кислоти. Обережно злити воду, залити помідори киплячим маринадом і відразу ж закатати.

Помідори в томатному соку із спеціями

Потрібно: на 3,5 кг помідорів – 2,5 кг стиглих помідорів для томатного соку, 0,5 скл. солі, пучок петрушки, пучок кропу, 5 листків хріну, 8-10 зубчиків часнику, 2 стручки гіркого перцю, 5 лаврових листів, 5 ст. л.солі.
Приготування: помідори для томатного соку розрізати на 2-4 частини, пропустити через м’ясорубку. Нагріти майже до кипіння і гарячими протерти через сито. Протерте пюре помістити в чисту емальовану каструлю, поставити на вогонь і кип’ятити 3-5 хв., додавши в кінці варива на 1 л соку – 2 ст. л. солі. На дно підготовлених стерилізованих 3-літрових банок покласти 1/3 частини спецій і зелені, потім до половини банок – помідори, на них –ще 1/3 частини спецій і зелені і знову помідори, які зверху необхідно накрити частиною спецій і зелені, що залишилися. Наповнену банку залити гарячим томатним соком, накрити кришкою. Стерилізувати 10-15 хв., закатати.

Зелені помідори по-грузинськи

Потрібно: на 1,5 кг зелених помідорів – 2 невеликі стручки гіркого перцю, 2 голівки часнику, 2 листки хрону, 1 корінь хрону, 2-3 парасольки кропу, 2-3 лаврових листки. Для заливки: 2 л води, 1 скл. цукру, 0,5 скл. солі, 0,5 скл. 9%-го оцту.
Приготування: гіркий перець, очищений від насіння, і часник пропустити через м’ясорубку, змішати. Помідори розрізати на половинки, але не до кінця. У розріз покласти 0,5 ч. л. (можна менше) приготованої начинки. На дно 3-літрової банки покласти нарізаний корінь і листя хріну, кріп, лавровий лист, потім обережно укласти фаршировані помідори. Приготувати маринад з води, солі , цукру і оцту. Залити помідори гарячим маринадом, стерилізувати 10-15 хв. і відразу ж закатати.

Помідори з яблуками

Потрібно: на 3-літрову банку – невеликі помідори, 3-4 скибочки яблука, гілочка кропу та петрушки, цибулина кільцями, 2-3 зубчики часнику. На 3 л води – 4 ст. л. солі, 6 ст. л. цукру, 6 ст. л. оцту, лавровий лист, чорний перець горошком (кілька перчин).
Приготування: укласти на дно банки спеції, цибулю, яблука – упереміж з помідорами. Залити спочатку окропом на 10 хв., а потім киплячим маринадом. Закатати, укутати. Можна одразу залити киплячим маринадом, закатати, укутати.

В’ялені помідори

Потрібно: 3 кг помідорів, 0,5 л. оливкової олії, 4 зуб. часнику, італійські трави та сіль за смаком.
Приготування: помідори розрізати навпіл та вирізати плодоніжку. Посолити та викладати на решітку, сушити протягом 12-16 годин при температурі 60-70 градусів. Все залежить від потужності електросушарки. Можна і в духовці. В такому випадку викладаємо на пергамент, змащений олією, томати та сушим при температурі не більше, ніж 100 градусів протягом 6 годин.
У стерилізовані банки викласти в’ялені помідори та часник, кожен шар пересипати спеціями. Залити банки гарячою олією. Закрити кришками.
Помідори обирати цілі, невеликого розміру, без пошкоджень та зі щільною м’якоттю, ідеально підійдуть – сливки. Солити варто на початку приготування, так вони краще вберуть сіль та довше зберігатимуться.
Головним в приготуванні є те, щоб помідори не були недосушені, або ж навпаки – пересушені. В першому випадку, при розламуванні буде відчуватись волога, такий продукт не буде довго зберігатись і може з’явитись пліснява. Якщо ж пересушити, вони не розламуватимуться та будуть тверді. В ідеалі вони повинні бути м’які, легко розламуватись та без вологи всередині. Стерилізовані банки обов’язково мають бути сухими. З 15-20 кілограмів свіжих овочів вийде приблизно 2 кг в’ялених. Для соління краще вибрати крупну морську сіль, вона не пересолить овочі, так як через великий розмір кристали не зможуть пройти крізь шкірку. Оливкову олію можна замінити і соняшниковою, але лише рафінованою. Якщо томати у вас дуже соковиті, м’якоть краще видалити за допомогою ложки.

Мариновані помідори без стерилізації

Потрібно: на одну 3-літрову банку – 2 кг помідорів, близько 1,2 л води, прянощі: гілочка селери, 3 лаврові листочки, 5 горошин чорного перцю, 3 зубці часнику, листя хрону, кріп, 1 ст. л. з чубком або 2 ст. л. без чубка солі, 2 ст. л. без чубка цукру, 1 ст. л. оцтової есенції (2 ст. л. винного чи яблучного оцту або 9%-го), для прикрашання можна покласти трохи цибулі кільцями, смужки болгарського перцю (зеленого) і моркви.
Приготування: помідори для маринування треба брати стиглі і тверді. У простерилізовані банки покласти на дно підготовлені спеції: перець горошок, селера, часник, кріп. Укласти вимиті помідори зверху на прянощі, чергуючи їх зі свіжими овочами. Залити вміст банок крутим окропом, прикрити кришками і вистояти 15-20 хв. Щоб помідори залишилися ціленькими та не потріскалися від окропу, потрібно перед тим, як скласти їх у банку, наколоти кожен помідор зубочисткою в будь-якому місці. Тепер злити воду з банок в каструлю і готувати маринад. Взяти 2 ст. л. без верху цукру і 1 ст. л. кам’яної солі з верхом. Хто любить солодше, тоді покладіть 3-4 ст. л. цукру. Довести маринад до кипіння, в кожну банку налити по одній столовій ложки есенції і залити киплячим маринадом. Закрутити кришками, укутати в ковдру, кришками вниз, і залишити до повного охолодження.

Зелені помідори з часником і аджикою

Потрібно: 5-6 кг зелених, бурих помідорів, 200 г часнику зубцями, 1-1,5 кг червоних помідорів великого розміру, 6-7 стручків свіжого червоного гострого перцю довжиною 10 см, 125 г оцту (9%), краще яблучного, сіль (2 ст. л. в маринад, 125 г для засолювання помідорів), 150 г рафінованої олії, 1 пучок кропу, 2,5 л холодної очищеної води, 1 корінь хрону (можна замінювати його на саліцилову кислоту).
Приготування: ретельно промити зелені, бурі томати, нарізати часточками. Сіль на розсіл необхідно розчинити у воді, залити цим підготовлені овочі. Настоювати 2 години. Для маринаду нарізати, змішати часник, пекучий червоний перець, зелень, стиглі помідори, хрін, оцет. Коли зелені томати настояться у воді, їх потрібно злити, а потім, не просушуючи, залити маринадом. Після перемішування всіх овочів з рослинною олією, суміш розкласти в літрові банки, додатково не гасити, закрити капроновими або металевими кришками.

Чері в солодкому маринаді

Потрібно: помідори чері, морква, цибуля, петрушка, листя вишні та смородини, лавровий листок та перець чорний горошком (все на смак).
Маринад: на 2 л води – 10 ст. л. цукру, 2 ст. л. солі, 150 г оцту.

Приготування: чері добре помити і відібрати тільки цілі плоди. Кожну помідорку проштрикнути зубочисткою декілька разів навколо місця, де є плодоніжка (щоб при заливці маринаду плоди не потріскалися). Цибулю та моркву почистити і нарізати кільцями й кружальцями. Зелень петрушки та листя вишні й смородини добре промити. Банки простерилізувати або облити окропом. Також потрібно прокип’ятити кришки.
В приготовані банки на дно викласти по декілька листочків вишні й смородини, 3-4 горошини перцю, лавровий листочок (також можна додати селеру, якщо є. А якщо любите гостреньке, можна додати кілька шматочків гіркого перцю без насіння). Далі викласти помідори чері (до половини банки), нарізані цибулю, моркву, знову помідори. Зверху – петрушку. Маринад закип’ятити й ще гарячим залити банки з помідорами. Накрити кришками і стерилізувати доти, поки петрушка не змінить колір (буквально декілька хвилин). Банки закатати, перевернути догори дном, добре вкутати і залишити так охолоджуватися на 24 години.

Помідори чері пікантні
Потрібно: 1 кг помідорів чері, 4 ст. л. цукру, 2 ч. л. солі, 5-6 зубчиків часнику, 5 горошин чорного перцю, 0,75 ч. л. лимонної кислоти, вода для розсолу і кип’ятіння
Приготування: помідори акуратно звільнити від плодоніжок, ретельно вимити і висушити. Щільно укласти в простерилізовану банку і залити окропом. Залишити на 10 хвилин вистигати. Приготувати маринад. Закип’ятити воду, додати сіль, цукор, перець, часник і перемішати. Кип’ятити маринад 10 хв.
З банки з помідорами злити воду, що вистигла. Помідори залити киплячим маринадом зі спеціями і прянощами. Додати лимонну кислоту. Накрити банку стерилізованою кришкою і закатати ключем. Банку перевернути. Накрити теплою ковдрою і залишити до повного охолодження.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *