Київ революційний: «Я в такому, бачиш, відрядженні, звідки люди приходять незрячими…»

Київ революційний: «Я в такому, бачиш, відрядженні, звідки люди приходять незрячими…»

 383928288

Боротьба в Україні продовжується. Перемовини президента Януковича з опозицією, фактично, ситуації наразі не вирішили.

«Опозиція не приймає умови та пропозиції, запропоновані президентом Віктором Янковичем у ході переговорів 25 січня», – заявив лідер УДАРу Віталій Кличко зі сцени на Майдані Незалежності. – Поки що ми на умови Януковича не погоджуємось. Поки що. Вимога прибрати мітингувальників з вулиць Києва та інших міст – не може бути виконана. Бо серед нас немає екстремістів».

 

[youtube mSluo-1jotQ 670 470]

 

Віктор Янукович погодився на більшість вимог опозиції під час переговорів у Адміністрації Президента, однак лідери опозиції вимагають виконати всі вимоги і не відступить від цього.

На що готовий Янукович? На амністію мітингувальників. На повернення до Конституції 2004 року. На віставку уряду, але на певних умовах. Наразі він не погодився на скасування законів, принятих 16 січня. «Наша чітка позиція – скасувати ці закони та провести президентські вибори цього року. І ми не відступимо», – наголосив Кличко.

Варто зазначити, Віталію Кличку президент запропонував віце-прем’єрство з гуманітарних питань.

Лідер ВО «Свобода» Олег Тягнибок заявив, що опозиція чекає від влади конкретних дій стосовно відставки уряду, бо не вірить обіцянкам Віктора Януковича. Він підтвердив, що питання відставки уряду обговорювалося. «Та чи віримо ми їм?.. І я не вірю, і ніколи не вірив. Бо на словах у них одне, а насправді дуже часто бувало зовсім інше… Кожного разу, коли Янукович пропонує мир, врешті-решт це завершується штурмами чи якимись неприємностями… Через те у що ми з вами можем повірити? Тільки в конкретну дію. Тільки конкретне вирішення питаньІ тому я хочу запросити всіх українців: всі – на Майдан. Наша боротьба продовжується. Продовжується до того часу, доки ми не зможемо вирішити тих питань, тих вимог, які ставить сьогодні українська громада перед президентом…» – сказав лідер «Свободи».  Тягнибок.

Лідер ВО «Батьківщина» Арсеній Яценюк зі сцени Майдану, коментуючи пропозицію Януковича очолити уряд, сказав: «Янукович заявив про те, що влада не готова нести відповідальність за країну. І запропонував опозиції очолити уряд. Яка наша відповідь? Ми не боїмось відповідальності за долю країни».  

Щодо можливого приєм’єрства, за повідомленням «Євромайдану», Яценюк зазначив: «Неправильно навіть ставити питання про згоду на прем’єрство. Це має бути рішення Майдану, а не Януковича. Ми готові брати на себе відповідальність за долю країни. Але на тих умовах, які виставляємо ми».

А народний депутат Петро Порошенко після повернення з Давосу наголосив: США, Європа і весь світ підтримує Україну. І це є надзвичайно потужним фактором перемоги.

Пропозиція від Віктора Януковича постів в Кабміні шокувала лідерів опозиції, повідомляє «Дзеркало тижня», з посиланням на джерело в Партії регіонів.

За словами співрозмовника агентсва, в адміністрацію президента запросили народних депутати від Партії регіонів. На Банкову з’явилися 60 відсотків від складу парламентської фракції ПР. Під час зустрічі з регіоналами Янукович «періодично на 20-30 хвилин залишав соратників для чергового раунду консультацій з Арсенієм Яценюком , Віталієм Кличком і Олегом Тягнибоком».  Співрозмовник видання стверджує, що у призначенні Яценюка на посаду премєра міг бути зацікавлений Ринат Ахметов. На його думку, премєр без парламентської більшості – це абсурд, а значить, призначення на цю посаду представника опозиції має супроводжуватися достроковими виборами до парламенту. 

Регіонал зазначає, що переформатувати склад Центрвиборчкому можна буде лише у червні – коли закінчаться повноваження 12 діючих членів ЦВК.

Стосовно ж змін до Конституції, робоча група при президенті запропонувала провести їх у залі Верховної Ради або на референдумі. Також запропоновано створити робочу групу з доопрацювання закону про всеукраїнський референдум, який в опозиції вважають одіозним.

Генпрокурор Віктору Пшонці президент нібито доручив звернутися до судів щодо зміни запобіжного заходу затриманим демонстрантам. Протестувальники зі свого боку повинна покинути вулиці Грушевського і припинити протиправні дії.

Дехто з експертів стверджує: на поступки Януковича змусила піти ситуація в регіонах. А на думку нардепа Володимира Ар’єва, Путін вимагає від Януковича негайно вирішити кризу, аби не зіпсувати Сочі-2014. Принаймні, погасити загострення і потягнути час до закінчення Олімпіади. Звідси й нові пропозиції Януковича опозиційним лідерам.

У вівторок має зібратися парламент. Цей день мав би стати важливим для нинішньої ситуації.

А тим часом, як іронізує видання «Експрес», МВС марить «організованими групами радикалів із Західної України», що захопили пів держави. «Захоплення будівель органів мвсцевої влади здійснюють за участі команд радикалів із Західної України. – Про це йдеться в повідомленні МВС. – Вказаних громадян до обласних центрів звозять організованими групами. Після проведення протиправних акцій, вони одразу переміщаються в інші міста і області».

В повідомленні також йдеться про те, що дії «бойовиків-екстремістів» чітко можна простежити під час захоплення Черкаської, Полтавської та Вінницької областей.

Де ж тих «організованих груп радикалів із Західної України» набралося так багато? За логікою влади і міліції, вони і – на Майдані, і на Грушевського, і біля Українського дому, і ОДА захоплюють. І за кордоном гроші заробляють. Варто було б звернути увагу на статистику. А то може виявитися, що й немовлята стали «екстремістами». Дідусі та бабці – ясна річ – також.

Варто нагадати, у багатьох регіонах України відбуваються масові акції протесту, мітингувальники та опозиційні депутати займають держбудівлі, створюючи нові органи влади.

З’явилася інформація, начебто влада готується розширити дію «законів 16 січня», щоб перекрити фінансування Майдану. «На позачерговій сесії парламенту 28 січня влада хоче прийняти закон, який дозволить блокувати рахунки всіх юридичних осіб, визначених як ексремістські», пише «Дзеркало тижея», з посиланням на власні джерела. Новий закон підготував перший заступник глави АП Андрій Портнов спільно з Мінфіном та Держфінмоніторингом.

Чинне законодавство дозволяє блокувати рахунки підприємств і організацій, які правоохоронні органи і Мінфін кваліфікують як терористичні або сприяють діяльності терористів. До цього переліку влада хоче додати ще й установи, визначені як екстремістські. Фактичною метю законопроекту є блокування будь-якої матеріальної чи фінансової допомоги Майдану.

Законопроект ще не зареєстровали у Раді. За даними видання, це планують зробити у понеділок, 27 січня.

Виникає логічне запитання: якщо це правда, то який сенс мають обіцянки з боку влади?

Уночі, 25 січня, мітингувальники пішли на штурм Українського дому.

Приводом для штурму стали чутки про те, що в Українському домі знаходяться спецпризначенці, які можуть атакувати барикади на Грушевського з тилу у випадку  зачистки вулиці, повідомляє ТСН.

Мітингувальники звели біля будівлі барикаду з мішків зі снігом і льодом. Через розбите скло всередину полетіла піротехніка. Силовики у відповідь кидали у протестувальників гранати й поливали їх водою. Мороз був близько двадцяти градусів.

Мітингувальники запропонували силовикам залишити будівлю, але без спецзасобів і масок. Для відходу створили широкий коридор. Міліціонери виходити відмовились. Облога продовжилася. Уночі біля будівлі зібралися близько 5 тисяч протестувальників.

О 3.17 до Українського дому для врегулювання ситуації прибув Віталій Кличко. Він та інши депутати домовилися про вихід солдатів з Українського дому. Протестувальники розібрали барикади біля одних із дверей.

О 4.06 бійці внутрішніх військ залишили Український дім. Як підкреслює «Інтерфакс-Україна», їх було близько 200. Залишити щити і шоломи, як вимагали протестувальники, вони відмовилися, через що їх провели до Маріїнського парку вигуками «Ганьба!».

До мітингувальників вийшов Віталій Кличко, який сказав, що військовослужбовці ВВ – молоді хлопці-строковики і вони не могли порушити наказ. Беркутівців у будівлі не було.

Люди в Українському домі після силовиків почали наводити порядок. Тут багато скла, води. Після міліції залишилося кілька пляшок з алкоголем, повідомив «5 канал».

… За інформацією news.epp.eu, найбільша партія Європарламенту вимагає зібрання Ради Безпеки ООН щодо України. Президент правоцентристської Європейської народної партії і голова фракції ЄНП у Європарламенті Джозеф Доул оприлюднив заяву щодо останніх подій в Україні. У заяві партії йдеться: «Перш за все, ми висловлюємо щирі співчуття родинам жертв насильства в Україні. Застосування насильства, яке зараз відбувається в Україні, є неприйнятним. Ми закликаємо забрати з вулиць снайперів, підрозділи «Беркуту» і збройні сили МВС. Армія повинна відмовитися від участі у будь-яких придушеннях. Ми закликаємо до негайного зібрання Ради Безпеки ООН щодо ситуації в Україні. Драконівські закони, ухвалені 16 січня 2014 року, слід анулювати. Ці закони є проблемними за процедурою їхнього ухвалення, і недемократичними за змістом. Очевидно, що президент Янукович, його адміністрація і ті, хто голосував за ці закони у Верховній Раді, несуть відповідальність за загиблих і поранених.
Ми закликаємо установи ЄС і національні уряди держав-членів ЄС визначити і ухвалити усі необхідні дії, зокрема, впровадити персоналізовані заходи та візові санкції і заморозити активи і власність тих чиновників, депутатів та олігархів, які є відповідальними за масштабні порушення прав людини, за репресії проти мирних громадян і їхню загибель, а також за ухвалення жорстоких законів, які суперечать міжнародним зобов’язанням України.
За розвиток подій в Україні несе відповідальність Росія. Тому ми закликаємо Росію утриматися від втручання у внутрішні справи України і застосування політичного та економічного тиску всупереч Гельсінському заключному акту і Будапештському меморандуму 1994 року про гарантії безпеки України. Це, безсумнівно, матиме вплив на здійснення Олімпійських ігор у Сочі».
…Свобода коштує дорого. За неї вже пролилася кров. І молоді, гарні розумом та душею люди, віддали життя. Гордимося вами, Герої. Скорбимо за вами…

Я в такому, бачиш, відрядженні,
Звідки люди приходять незрячими.
Де ведуться якісь перемовини,
Найміцніші коктейлі замовлені.

Тут, забувши про маму з татом,
Називаються гордим птахом,
Полонених ганяють голими,
А для захисту цілять в голови.

Тут калічать і зносять повністю,
Відзначаючи День Соборності,
Викрадають, збивають з ніг,
Поливають водою в сніг.
Тут повітря – із газу вата.
Тут уже почали вбивати…

Але, знаєш, тут кожен сяє:
«Переможемо. Обіцяєм».
І з здобутком, безмежно цінним,
Я приїду додому цілим.

Ось така «майданна поезія» від Тетяни Власової. Подібних рядків, народжених під тривожні нічні дзвони Михайлівського Золотоверхого, бій барабанів, спів Державного Гімну, молитви, вигуки «Слава Україні!» і «Ганьба!», написано не мало… Вони неймовірні!

А ще пригадався випадок. Журналісти запитали молодих дівчат на Грушеського: «Батьки знають, де ви зараз?» Одна дівчина відповіла: «Я сказала мамі, що заночую у подруги». Інша з усмішкою додала: «Я – та подруга, в якої вона ночує»…

Хлопці, дівчата, чоловіки, жінки, знайомі й незнайомі люди, будь ласка, бережіть себе і повертайтеся з того «відрядження», де кулі, небезпека, вогонь і лід, – живими і неушкодженими. Ви потрібні матерям-батькам, дружинам- чоловікам, дітям, друзям… Ви потрібні Україні…

Ольга ЧОРНА.    

 

Автор

Ольга Чорна

журналіст, блогер, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *