«Місія наша – робити добро людям..»: «Тернопільгаз» святкує 70-річний ювілей!

Керівники об’єднання “Тернопільгаз».
Сьогодні вже якось навіть трохи дивно усвідомлювати, що можна обійтися без голубого палива. Але ж саме у 1948 році в Тернополі змонтували перший газопровід, тоді загорівся перший пальник у котельні на вулиці Івана Франка.

Зелене світло для газифікації краю дала потужна на той час магістраль голубого палива «Дашава – Київ», з якої і розпочалася подача газу в житлові будинки та на промислові об’єкти. А першим у Тернополі був газифікований будинок №17 на названій уже вулиці Франка.

Виробничо-експлуатаційна контора «Тернопільгаз» складалася тоді лише з кількох десятків працівників. Нині ж – це потужне та успішне підприємство з власними традиціями і цікавою історією.

Ось уже більше трьох десятків літ «Тернопільгаз» очолює заслужений працівник промисловості України Олег Караванський, а загалом у галузі він майже п’ятдесят років. Це сьогодні у нього титули і звання академіка Академії соціального управління, члена Міжреспубліканської асоціації ділового та науково-технічного співробітництва газових господарств. Олег Іванович – повний кавалер ордена «За заслуги»,  лауреат конкурсу «Людина року», член Української спілки промисловців і підприємців… Можна перераховувати його ордени і подяки за меценатську діяльність…

А тоді, у далеких 70-х минулого століття, прийшов працювати у цей чудовий колектив слюсарем служби підземних газопроводів. У той час колектив очолювала єдина на всю Україну жінка – Віра Безштанківська. Гуртувала довкіл себе енергійних хлопців і дівчат, небайдужих людей, які розбудовували підприємство.

З теплотою згадує Олег Іванович своїх наставників: Ніну Маринчук, в бригаді якої довелося працювати, Світлану Деркач,  Катерину Заблоцьку, Ярослава Гевка, Миколу Задеру, свого першого майстра Євстахія Жипецького, усіх, хто щедро ділився досвідом з молодими і хто віддав роботі на підприємстві півстоліття, а то й більше свого життя.

У 1987 році, коли став керівником, Караванський поставив завдання насамперед перед собою: максимум газифікувати усю область. І справді, голубий вогник спалахував у таких віддалених селах чи хуторах, куди навіть автомобільної дороги не було.  Тернопільщина стала лідером в Україні з газифікації: із 1050 населених пунктів у 921 нині є газ. Щоб зробити решту, розробляють спільні проекти і з профільними міністерствами, і з владою та громадами на місцях.

Яскрава сторінка історії газового господарства пов’язана також зі створенням республіканської управлінської структури «Укргаз». Її  очолив, як тепер згадують газовики, професіонал галузі, мудрий наставник, депутат Верховної Ради України першого скликання Михайло Мацялко. Саме за його сприяння відбулася газифікація північних районів області: Шумського, Лановецького і Збаразького.

– Горджуся, – каже Олег Іванович, – що зуміли подати газ до двох всесвітньовідомих святинь – Почаївської Лаври та Марійського духовного центру. 45-кілометрову трасу  до Зарваниці ми проклали буквально за кілька місяців. А заодно і газифікували 13 довколишніх сіл.

Думаю, предметом щирої втіхи для Караванського було підведення газу і до його рідного села Красівки у Тернопільському районі. Єдине, що засмучувало: до того дня не дожив його батько, який так чекав тепла.

Без перебільшення, саме за керівництва Олега Івановича на підприємстві створено сучасну матеріально-виробничу базу. Значно нарощено обсяги виконаних робіт та наданих послуг, розширено види господарської діяльності. До речі, одним із важливих моментів діяльності ПрАТ «Тернопільгаз» стало масове впровадження приладів обліку у побутовому секторі. Цю роботу силами колективу завершили одними з перших в Україні.

На підприємстві велику увагу приділяють використанню новітніх технічних розробок. Так, в області запроваджена технологія монтажу газопроводів із поліетиленових труб великої довжини, з’єднаних з електронагрівальними приладами в автоматичному режимі. Для її реалізації підприємство налагодило співпрацю із зарубіжними партнерами. А це, у свою чергу, вплинуло на те, що газ споживачам підприємство постачає безаварійно. У цьому є значна заслуга, зазначає Олег Іванович, і колишнього першого заступника, головного інженера Віктора Ємяшева.

До речі, на базі «Тернопільгазу» у 2002 році була відкрита на той час єдина в Україні сервісна станція з обслуговування апаратів FRIAMAT для зварювання поліетиленових газопроводів.

Та найвищою цінністю у колективі «Тернопільгазу» є  люди. Так повелося з часу створення, так є зараз. Тут панує взаємоповага до кожного. На підприємстві дбають не лише про соціальний захист своїх працівників, а й з великою турботою ставляться до ветеранів.

Не лише у праці, а й відпочинку, у спорті колектив «Тернопільгазу»  – це дружна і потужна команда. Уже традиційними стали спартакіади серед працівників газових господарств області та серед їхніх дітей «Майбутні олімпійці – серед нас». Неймовірне перевтілення газовиків можна також побачити щороку на гала-концерті «Блакитний вогник». Саме завдяки Олегу Івановичу цей фестиваль вражає, дивує, відкриває таланти дорослих, дітей та онуків працівників «Тернопільгазу».

На урочистостях до 70-річчя, яке відбудеться у п’ятницю, 16 листопада, лунатимуть теплі і щирі слова вдячності колишнім керівникам, працівникам і – теперішнім. Бо кожне покоління внесло свою лепту у розбудову підприємства. Є чим гордитися, що показувати гостям і партнерам, є ще над чим працювати. Але головне – це турбота про людей, бо як зазначає Олег Караванський, «…якщо ми вже є у цьому колективі, то, напевне, місія наша – робити добро, а це – прекрасно».

«Наш ДЕНЬ» приєднується до усіх щирих привітань ПрАТ «Тернопільгазу»! Хай Ваша нелегка праця завжди буде зігріта вогником родинного тепла, людської шани і вдячності.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *