На скільки наступного року може подорожчати газ, – експерт (інфографіка)

На скільки наступного року може подорожчати газ, – експерт (інфографіка)

В Україні наступного року з’явиться економічне обґрунтування для зростання тарифу на газ з 6800 до 8500-11000 гривень за тисячу кубометрів (на 25-60%), упевнений член Наглядової ради Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук. Це пов’язано з тим, що тариф на блакитне паливо прив’язаний до вартості імпортного газу, яка значно зросте.

0a6095a84f6bb5609be1fdcf199e18ef

На даний момент Україна закуповує газ в Європі, а там, за словами Юрія Корольчука, ринок швидко реагує на зміни цін. Дорожчає нафта і вже через кілька тижнів зростає ціна на блакитне паливо в ЄС. В наступному році газ може, за оцінками експерта, подорожчати на кілька тисяч гривень за тисячу кубометрів.

В діючому тарифі закладена ціна на газ 185 доларів, при цьому, як зазначає Юрій Корольчук, для України в наступному році вартість імпортного блакитного палива може зрости до 240-250 доларів. В результаті, як підрахував експерт, економічно обґрунтований тариф на газ зросте на 25-60% (до 8,5-11 тисяч гривень).

“Якщо ціна мінімально на 1500 гривень не зросте, це означає тільки одне – ринок і далі регулюється вручну, уряд контролює ціни, і ніякого ринку немає. А цю різницю держава покриватиме з бюджету”, – розповідає Юрій Корольчук. Від вартості газу також залежить тариф на опалення і гарячу воду.

Нагадаємо, минулої зими тариф на газ для населення (за умови споживання до 600 кубометрів газу в опалювальний сезон) був на рівні 3600 гривень за тисячу кубометрів, кілька місяців тому, за рішенням Кабміну, газ подорожчав до 6800 гривень.
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *