На Тернопіллі – вірус Коксакі

На Тернопіллі – вірус Коксакі

У Чорткові на ентеровірусну інфекцію вже захворіло 48 дітей

Виявили хворих у всіх семи дитсадках міста. П’ятеро дітей були госпіталізовані, троє досі у лікарні. Решта перебувають на амбулаторному лікуванні.

Варто зазначити, що літо і осінь – це сприятлива пора для розвитку ентеровірусних інфекцій. До них належать віруси: Коксакі А і В, ЕСНО, вірус гепатиту А, вірус поліомієліту.

«Інфекція передається пові-тряно-крапельним і фекально-оральним шляхами, – розповідає лікар-епідеміолог Тернопільського обласного лабораторного центру  Світлана Маціпура. – Можна заразитися через воду, їжу, брудні руки, іграшки. Джерело інфекції – хвора людина. На даний час фахівці працюють над тим, щоб виявити причину спалаху інфекції. У дошкільних закладах відібрали зразки питної води і стічних вод для перевірки».

Є ймовірність, що продукти харчування спровокували спалах інфекції. Фахівці ГУ Держпродспоживслужби в Тернопільській області перевіряють постачальників харчових продуктів для дитсадків міста.

Як розповідає заступник головного лікаря Чортківської КРЦПММСД Світлана Грабовецька, симптоми вірусу Коксакі – висока температура тіла до 39-40 С, головний біль, слабість, порушення апетиту, часто – рвота, пронос. Можуть бути болі в горлі. Важливим проявом є почервоніння шкіри, папули, міхурці, які найчастіше розміщуються на обличчі, кистях, стопах. Деколи висипання нагадують вітряну віспу. У ротовій порожнині з’являються висипання у вигляді герпесу, так звана «герпетична ангіна».

Специфічного лікування, як і профілактики, немає. Для боротьби з вірусом використовують симптоматичні засоби.

– Щоб вберегтися від зараження вірусом, важливо дотримуватися правил особистої гігієни, – зазначає Світлана Грабовецька. –  Мити овочі, фрукти, а головне – руки. Мити руки потрібно не лише після відвідування туалету, а й після перебування у людних місцях. А  найкращий захист – сильний імунітет. Тому стежте за харчуванням, фізичними та розумовими навантаженнями, відпочинком.

У більшості чортківчан недуга проходить у легкій форму і симптоми минають за кілька днів.  На даний час всі дитсадки Чорткова працюють. У всіх закладах проведена дизінфекція. Однак кількість хворих зростає щодня.

Автор

Юлія Томчишин

журналіст, "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *