Рекордсмен України власноруч облаштував на Тернопільщині спортивно-оздоровчий комплекс (ФОТО)

Рекордсмен України власноруч облаштував на Тернопільщині спортивно-оздоровчий комплекс (ФОТО)

Василь Шевчук: «Любов до спорту потрібно прививати дітям змалку. Найкраще – на власному прикладі»

3

У свої 53 роки хоростківчанин Василь Шевчук регулярно займається спортом, встановлює рекорди і тренує молодь. Чоловік не уявляє себе без спорту й активно пропагує здоровий спосіб життя у Хоросткові. Він власними руками облаштував на місці занедбаного пустиря спортивно-оздоровчий комплекс – тут і басейн, і тренажери, і дитячий майданчик, і футбольне поле. Це місце вже давно облюбувала місцева дітвора, а в спортсмена-аматора  навіть з’явилися учні та послідовники.

Журналісти «Нашого ДНЯ» завітали у цей незвичайний осередок здоров’я та на власні очі побачили, як завдяки небайдужим ентузіастам у маленькому містечку вирує спортивне життя.

5

Приїздимо у Хоростків у п’ятницю після обіду. У спортивно-оздоровчому комплексі вже зібралися і діти, і їх батьки. За кілька хвилин розпочинається тренування з бойового гопака. Хлопці і навіть одна дівчина –  різного віку, усі в шароварах і підперезані поясами. Заняття неодмінно починається молитвою. У дітей горять очі, вони із захопленням слухають тренера і стараються виконати всі завдання якнайкраще.

– Наша школа бойового гопака працює ще з 1993 року, – розповідає тренер Михайло Ольховецький. – Серед вихованців – чемпіон України, Європи, навіть учасники Чемпіонату світу. Згодом була перерва у діяльності школи. А більше року тому ми відновили свою роботу. Гопак – це чудова можливість зацікавити дітей спортом і відірвати їх від комп’ютерів. Діти вивчають основи бойового мистецтва та давні українські традиції, розвивають свої фізичні здібності, ходять у походи.

4

Гопаком у Хоросткові займаються 30 дітей. Є серед них не лише хлопці, а  й дівчата. Влітку тренування відбуваються на футбольному полі спортивно-оздоровчого комплексу.

– Тут було все заросле, занедбане, а Василь зумів це впорядкувати і створив таке чудове місце, – зазначає пан Михайло. – Нам тут дуже зручно займатися.

Сам ідейний натхненник цього спортивно-оздоровчого комплексу Василь Шевчук неохоче говорить про себе. Каже, найважливіше – це діти, молодь. Саме їм змалку потрібно прививати любов до спорту. Найкраще – на власному прикладі. Панові Василеві це вдається чудово. Він вже навіть має у Хоросткові учнів і послідовників. Зокрема, брати Олег, Ростик та Віталій Дадерко регулярно тренуються і вже мають власні досягнення. До прикладу, Віталік став рекордсменом на Чемпіонаті України серед юнаків з важкої атлетики, що відбувався у Славуті.

Василь Шевчук має спортивну освіту. Пропрацював 15 років у дитячо-юнацькій спортивній школі. Минулого року у Хоросткові встановив рекорд України  – віджався від підлоги на пальцях 63 рази протягом однієї хвилини. Чоловік продовжує удосконалювати своє мистецтво та віджимається на цвяхах, пляшках, м’ячах, ножах. Хлопці Олег і Віталій також навчилися цьому.  Кажуть, на цвяхах віджиматися дуже важко і руки потім ще довго болять. Але спортивний азарт перемагає.

Секрет успіху хоростківчанина Василя Шевчука – простий і відомий багатьом. Це здоровий спосіб життя і щоденна ранкова зарядка. А ще чоловік регулярно загартовує організм – купається і влітку, і взимку. Щодня віджимається щонайменше сотню разів і постійно тренується.

6

Василь Шевчук самотужки облаштував тренажерний майданчик із підручних матеріалів та металобрухту. Боксерська груша – мішок із тирсою, штанга – з коліс від фіри. Кілька старих зламаних тренажерів чоловікові віддали знайомі і він їх полагодив. Також тут є басейн. Цьогоріч пан Василь сам змайстрував дитячий майданчик – не гірший від знаменитих «рошенівських». Усе, аби залучити молодь до занять спортом.

– Я присвячую свої рекорди дітям, – каже пан Василь. – Дуже хотілося б, щоб вони завжди знаходили час для спорту, працювали над собою, встановлювали власні рекорди. Щоб хлопці і дівчата тренувались,  ставали міцнішими. Адже у здоровому тілі – здоровий дух.

А ще Василь Шевчук регулярно проводить різноманітні змагання, за власні кошти купує учасникам подарунки та власним прикладом демонструє, як потрібно ставитися до свого здоров’я. Довкола його осередку об’єднуються сотні хоростківчан. Тут грають у спортивні ігри, займаються на тренажерах, плавають, просто весело проводять час.

7

У міській раді Хоросткова тільки раді такій ініціативі місцевих жителів.

– Це міський парк Волі, який завдяки Василю Шевчуку перетворився на комфортне і цікаве місце. Він щоразу придумує і доповнює його новими атракціями, – каже секретар Хоростківської міської ради Любомир Лівель. – Приємно, що у нашому місті є  люди, які пропагують здоровий спосіб життя і прагнуть змінити Хоростків на краще.

Сьогодні пан Василь готується до встановлення ще одного рекорду. Він планує віджатися 65 разів на цвяхах, закріплених на спеціальних дощечках. Це буде рекорд України. Однак наразі зафіксують його у Книзі рекордів Тернополя 28 серпня на День міста.

«Наш ДЕНЬ» бажає Василю Шевчуку успіхів і наснаги надалі змінювати світ довкола себе. Адже нарікати – легко, складніше – взяти на себе відповідальність, закотити рукави і почати щось робити. Хоростківчани точно знають – це можливо!

Юлія Томчишин

журналіст, "Наш ДЕНЬ"

Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *