На Тернопільщині навчали медиків з усієї України

На Тернопільщині навчали медиків з усієї України

Минулих вихідних лікарі з дев’яти регіонів нашої держави навчалися рятувати вояків у зоні бойових дій на базі начально-оздоровчого комплексу ТДМУ «Червона калина».

DSC_0339

Близько сімдесяти цивільних медиків  провели три дні на військовому полігоні. Вони накладали джгути, ставили крапельниці та робили ін’єкції під звуки вибухів та постріли автоматів.

Спецкурс організували тернопільські активісти організації “Білі берети”. Вони самі пройшли НАТівські навчання з тактичної медицини, тож вирішили поділитися з колегами європейським досвідом.

–         Цей тест-стрес зокрема придуманий для того, аби люди які пройшли три дні нашого вишколу застосували на практиці всі свої знання, отримані протягом цих трьох днів в умовах наближених до бойових дій,- каже інструктор, голова тернопільського спец загону «Білі Берети» Андрій Салагорник.

Навчання проводилися за чітко розробленим планом на імітованому полі бою. Кожне практичне заняття інструктори супроводжували аналізом помилок і відпрацюванню практичних навичок до автоматизму.

Лікар та інструктор Юрій Свідерський побував у розташуванні діючої армії Збройних сил України та в добровольчих батальйонах, тому не зі слів знає про ситуацію в зоні проведення АТО і рівень надання медичної допомоги.

–       Сьогодні не було так страшно, як це є насправді в реальних умовах, – каже лікар. –  Всі були психологічно готові до таких дій. Під час бою є багато пилу, часто зустрічається нульова видимість, бойові дії відбуваються у будь-яку пору доби, тому має бути відпрацьована злагодженість бригади. Основна тактичної медицини – правильні дії у правильний час.

У вишколі брали участь як чоловіки, так і жінки. Богдана і Леся приїхали з Жидачева, аби навчитися працювати у зоні бойових дій.

–         Хочемо в будь-яку хвилину бути готовими стати на захист нашої держави та професійно допомагати нашим хлопцям, – кажуть дівчата. – На Сході ми не були, але маємо за плечима досвід майданівського шпиталю. Під час цих навчань ми багато навчилися і здобули корисні навички роботи у екстремальних умовах.

Вже незабаром частина медиків, які пройшли навчання вирушать в зону АТО, аби ділитися досвідом з колегами та самими бійцями.

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *