На Тернопільщині вшанують останній бій вояків УПА

На Тернопільщині вшанують останній бій вояків УПА

23-24 квітня на Тернопільщині відбудуться заходи, присвячені останньому бою вояків Української Повстанської Армії.

Про це повідомляє прес-служба ТОДА.

2015 рік у Тернопільській області оголошено Роком повстанської звитяги на честь 55-ої річниці бою вояків УПА під селом Шумляни Підгаєцького району. Відповідне рішення ухвалили депутати обласної ради.

Розпочнеться Рік повстанської звитяги в області заходами 23 та 24 квітня на Бережанщині. Зокрема, у програмі – тематична конференція у Бережанському краєзнавчому музеї, пересувна фотовиставка, вишкіл для молоді з різних куточків України «Всеукраїнська повстанська варта».

Також, як зазначили в обласній держадміністрації, триває робота над виданням книги, присвяченій діяльності УПА на Тернопільщині.

«Для нашої області є дуже знаковим, що на території Тернопільщини, біля с. Шумляни Підгаєцького району, 14 квітня 1960 року відбувся останній задокументований бій вояків УПА з частинами НКВД, –  зазначив заступник голови Тернопільської обласної державної адміністрації Леонід Бицюра. – Ми хочемо ознайомити молодих патріотів з історією УПА, методикою боротьби, визначними особами. Також наші заходи ми спрямовуємо на людей, які перебувають під впливом маніпуляції та зомбування і вважають, що УПА – це бандитське формування, а його члени співпрацювали з фашистами, нацистами. Ми хочемо донести, що вояки ще 15 років після війни, воювали на два фронти – проти гітлерівців і проти більшовиків».

 


Loading...Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares