Не потонути в смітті: мешканців Тернопільщини просять зменшити кількість відходів

Не потонути в смітті: мешканців Тернопільщини просять зменшити кількість відходів

Міністерство розвитку громад та територій України звертає увагу громадян на особливості поводження з побутовими відходами в період карантину.
Про це мешканців Тернопільщини інформує прес-служба ТОДА.
Зазначається, що можливості комунальних служб, які займаються збором, сортуванням та утилізацією відходів, значно зменшилися у порівнянні зі звичайним часом, відтак кожне домогосподарство зобов’язано долучитися до практики зменшення та мінімізації відходів. В середньому показник утворення відходів в Україні становить 250-300 кілограмів на рік на людину.
«Першим пріоритетом в системі управління відходами є запобігання їх утворенню.
Це будь-які заходи, спрямовані на мінімізацію кількості відходів, які генерують домогосподарства: не користуватися одноразовим посудом, замінити пластикові пакети на сумки багаторазового використання тощо. Зокрема, рекомендується зменшувати обсяг відходів у відрі або пакеті: ущільнювати, стискати та спресовувати його.
Другий пріоритет – підготовка до повторного використання: перевірка, чистка та ремонт речей, в результаті чого вони стають придатними до повторного використання без перероблення.
Непотрібний одяг, взуття та побутову техніку можна віддати на благодійність. Список організацій, які займаються прийомом бувших у вжитку речей в містах України можна знайти в мережі Інтернет.
Третій пріоритет – це роздільне збирання побутових відходів. Громадянам необхідно роздільно збирати побутові відходи вдома та розділяти їх на різні компоненти. Це може бути: скло, папір, пластик, органічні відходи, побутовий металобрухт, текстиль, дерево, небезпечні відходи у складі побутових відходів.
Головний принцип роздільного збору відходів: мити + стискати + стежити за маркуванням.
Після закінчення карантину пластик, папір та склотару можна буде здати у пункти прийому вторинної сировини та отримати гроші.
З органічних відходів можна виробляти компост і отримувати екологічні добрива для поліпшення якості ґрунтів. Під час карантину ці прості правила набувають особливого значення», – йдеться у повідомленні.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *