Податківці надаватимуть консультації в електронній формі

Податківці надаватимуть консультації в електронній формі

Головне управління ДПС у Тернопільській області нагадує, що 23 травня 2020 року набув чинності Закон від 16.01.2020 р. № 466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податків, усунення технічних і логічних неузгодженостей в податковому законодавстві» (далі – Закон №466).

Законом №466 внесені зміни до статті 52 Податкового кодексу України «Індивідуальні податкові консультації». Тепер чітко зазначено, що індивідуальні податкові консультації (далі – ІПК) можуть надаватися платникові податків не тільки в усній і письмовій формі, але й в електронній.

Запит на отримання ІПК в електронній формі необхідно завіряти кваліфікованим електронним підписом. Вибір, у якій формі отримати ІПК, залишається за платником податків, а юридична сила ІПК, наданої в паперовій або електронній формі, – однакова. Строк на надання платникові податків ІПК становитиме, як і зараз, 25 календарних днів. Але продовжити строк для відповіді можна буде на 15 календарних днів, згідно зі старими нормами – на 10 календарних днів. Тобто максимальний строк, протягом якого слід чекати відповіді від ДПС на свій запит, тепер становитиме 40 календарних днів.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *