Страсний час України

Страсний час України

Тривожним для України видався Страсний тиждень. Люди готуються до Великодня, а думають про війну…

сепаратисти

Україна несе тяжкий хрест, як колись ніс його Спаситель на Голгофу. Римські воїни знущалися і глумилися з Нього. Так само окупанти й зрадники знущаються над Україною. Насміявшись, мучителі зняли зі Спасителя багряницю й одягли у власний одяг. Сьогодні зневажають, топчуть прапор – святиню України – і вивішують чужинський символ. Юда зрадив Христа. Юди зрадили Україну і кидають по шматку землі ворогам під ноги…

Харкове, ти забув трагедію «розстріляного відродження»? Як загинуло більше сотні діячiв української культури та мистецтва? Як комуно-московські кати вивезли на баржі в море театралів Курбаса, Куліша, директора «Березоля» Дацкова й разом із багатьма іншими в’язнями їх голими вигнали на палубу, розстріляли й кинули у воду? У 2014 році немов відбулася реінкарнація зловісного 1937-го, коли деякі харків’яни, в тому числі й жінки з георгіївськими стрічками, били ногами поранених євромайданівців.

Луганськ, а ти забув страшні часи голодомору? Тобі байдужі десятки тисяч невинно убієнних голодом? Ти готовий віддати землю, на якій загинули етнічні українці, Московії?

Донецьк, і ти забув голодні 32-ий і 33-ій? Кажеш, що ні перед ким не стояв і не станеш на коліна? Ти стояв на колінах у пошуках зеленої трави навесні 1933-го. Тоді люди просто паслися. І вмирали… Ти стоїш на колінах в копанках. І гинеш на колінах під завалами. Ти волаєш, які погані Америка та Європа, ніколи не бачивши їх. А ось твій «король» Ахметов у США, в Західній Вірджинії, володіє вугільною компанією, за яку заплатив понад мільярд доларів. Ти знаєш, що українські шахтарі отримують у десять разів меншу платню за своїх західних колег, при цьому ризик загинути на виробництві для українців у 100 разів вищий? Середньомісячна зарплата американського шахтаря – від 4100 до 5000 тисяч доларів на місяць. А в Україні – 5-6 тисяч гривень.

…Путін дійде туди, куди йому дозволить Україна. Так кажуть вітчизняні політексперти. І такої ж думки західні політики. На жаль, ворог не отримав гідного спротиву. Міністр внутрішніх справ Аваков воює з терористами у «Фейсбуці». В.о. президента Турчинов гнівно супить брови і лякає російських зайд і доморощених зрадників ультиматумами. Секретар РНБО Парубій… ось комендантом Майдану він був справді чудовим. А «зелені чоловічки» після Криму «визволяють» на Донеччині місто за містом. Цікаво, до речі, яким чином окупанти перебралися через український кордон «КамАзами» і зі зброєю?

Якщо влада не впорається з терористичною загрозою на Сході України, гірники і чорнобильці готові діяти самостійно. Про це йдеться у спільній заяві на ім’я Турчинова і Яценюка. «Події останніх днів явно свідчать, що сепаратисти, які є фактично терористами, перейшли останню межу, після якої починається громадянська війна. Влада і правоохоронні органи продемонстрували повну безпорадність і злочинну халатність… Якщо центральна влада, яка, фактично, залишила Донбас напризволяще, не захистить наш регіон, це зробимо ми. Ми готові стати на захист своєї Батьківщини», – йдеться у заяві, за підписом голови Незалежної профспілки гірників Донбасу Микола Волинка і керівника Донецької обласної організації ВГО «Всеукраїнське об’єднання ветеранів Чорнобиля» Володимир Деркача.

Наївно вважати, що фашистська Росія зупиниться, окупувавши дві-три області. Путін керується психологією завойовника-колоніста. І якщо Україна не дасть йому по руках – не варто виключати повномасштабного вторгнення. Адже демократичний прорив нашої держави та її інтеграція до Європи є викликом системі Путіна.

І щодо толерантності з боку України в умовах неоголошеної війни. Російські окупанти й доморощені зрадники-сепаратисти не зважають на застереження офіційного Києва і Заходу не чинити провокацій. Навпаки, атакують і захоплюють важливі об’єкти. Вони не пацифісти і гуманісти, як дехто з тимчасової української влади. Але найгірше те, що їх підтримує місцеве населення. Не всі, звісно, проте чимало.

Мешканців Сходу ще недавно обурював Майдан у столиці й те, що, мовляв,  вони, східняки, працюють, а західняки і кияни – на барикадах. Але на Майдані люди стояли й боролися під прапором України, а не хижої чужої держави. Там не було зброї, як зараз на Донеччині, Луганщині. Майданівці не нищили майно в адмінбудівлях. Майдан стояв за вільну, суверенну Україну, а не за Росію та Путіна-«освободітєля». Тепер чимало східняків самі «підносять патрони». На жаль, ворогам. А жінки захищають «живим щитом» терористів.

…Спаситель знав, що до Голгофи не дійде, бо хрест був неймовірно тяжкий. І рани кровили. Він ледве переставляв ноги, біля міських воріт впав. Римське воїнство побачило, що Ісус не донесе хреста. З поля повертався Симон Киринейський. Не з жалю, чи співчуття, а щоб швидше дійти до Голгофи й звершити свою недобру справу, вороги схопили чоловіка й змусили його нести хрест Господа. Симон був з тих, хто співчував Спасителеві.

…Для України зараз – страсний час. І лише народ може допомогти їй нести тяжку ношу, як простий чоловік Симон Киринейський Ісусові. Молитвами, вірою, добрими справами, любов’ю, мудрістю. Господь стане в помочі, якщо боронити святу рідну землю будуть готові люди, українці.

Ольга ЧОРНА.

Автор

Ольга Чорна

журналіст, блогер, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

5 коментарі

 1. Avatar
  yui

  Так значит шахтерам Донбасса такую мизерную зарплату россияне платили? А где тогда была независимая украина последние двадцать лет?

  Відповісти
 2. Avatar
  yui

  Чем нынешняя власть лучше власти Януковича? Пели пес и на майдане священники и где они продажные твари теперь?

  Відповісти
 3. Avatar
  читачка "нашого дня"

  читаю ваші слова, пані Олю, і плачу. як сильно і гарно ви написали про той тяжкий хрест, який несе нині Україна. І про те, що лише прості українці допоможуть своїй рідній землі і молитвами, і любов’ю й останньою копійкою поділяться. Бо навіть в нашій невеликій області щось не чути, щоб мільйонери місцеві, а вони ж є, якось допомогли хоча б своїм землякам, які поранені на майдані, які повернулися з криму, залишивши там нажите майно. Де наші пани-олігархи – гадз, чайківський, гута, де славнозвісний багатій демкура? де пан крижовачук, який ще недавно зустрічав хоптяна з обіймами? сумно…

  Відповісти
 4. Avatar
  інна

  як уже хочеться спокою. Просто жити, радіти весні, а не бігти постійно до компа чи телевізора з надією, що не почалася та проклята війна. Чрму повинні і далі гинути люди? невже путлер ніколи не дасть нам спокою? невже люди на Сході такі байдужі до того, що їх просто тупо використовують? нині бачила сюжет, як морпіхи в Одесі відповіли провокаторам і відігнали від частини молодці! Хочеться просто жити! Господи, збережи Україну!

  Відповісти

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *