Студентам погрожують не видавати диплом без довідки про працевлаштування

Студентам погрожують не видавати диплом без довідки про працевлаштування

Студенти-бюджетники деяких вишів України зіткнулися із серйозною проблемою. Їм погрожують, що коли не буде довідки про працевлаштування, то не видадуть диплом, повідомляє Сегодня.

Студентам погрожують не видавати диплом без довідки про працевлаштування«Вимагати її (довідку) стали ще взимку. Сказали, потрібен тристоронній договір між вишем, підприємством і студентом. Але я тоді не надав цьому значення. А тут вже підходить час до захисту, і мені сказали, що не підпишуть мою дипломну роботу без договору. Я намагався домовитися на підприємстві, де практику проходив, але вони відмовили. Не знаю, що тепер робити. Погрожують або не підпустити до захисту, або не видати диплом», – розповів студент-випускник Донецького держуніверситету економіки і торгівлі ім. Туган-Барановського.

Ці вимоги абсолютно незаконні, але іншим чином університети не можуть покращити статистику з працевлаштування своїх студентів.

«Це вони так хочуть показати, що у них всі випускники працевлаштовуються. Інших важелів впливу на випускників у них немає. Але ні за Конституцією, ні за законом вимагати такі довідки вони не мають права. Мені скаржилися студенти з Харкова, Луганська, Тернополя… Взагалі це проблема всіх вузів», – розповів координатор громадської ініціативи «Студентський захист» Андрій Черних.

Ректори вишів стверджують, що про такі вимоги не чули, але вважають їх логічними.

Тим часом у парламенті планують на законодавчому рівні ліквідувати відпрацювання бюджетників. «По суті, норма й так не працює: робочих місць немає», – сказав секретар комітету Верховної Ради з освіти Олександр Зубчевський.

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares