Тернопільських дітей виховуватимуть на прикладі сучасних героїв: патріотизм у школярів тепер формуватимуть по-новому

Тернопільських дітей виховуватимуть на прикладі сучасних героїв: патріотизм у школярів тепер формуватимуть по-новому

У Тернополі представники восьми областей за участі віце-прем’єр-міністра з гуманітарних питань  В’ячеслава Кириленка обговорили зміни у національно-патріотичному вихованні. Як розповів віце-прем’єр, нещодавно було погоджено зі всіма міністерствами нові підходи і тепер їх починають доносити до безпосередніх виконавців.

Нараду провели для освітян і представників громадських організацій. Під час дискусії говорили, як на практиці виховувати в дітей любов до рідної країни.

– У Тернопільській області сьогодні відбувається перша практична нарада після Києва, – розповів В’ячеслав Кириленко. – Дуже важливо, що разом з нами на цьому обговоренні є Герой України, учасник АТО Володимир Жемчугов. Приклад таких людей – це і є головне наше національно-патріотичне виховання. Сьогодні ми погодимо багато спільних заходів, після чого ці напрацювання будуть застосовані в урядових документах. Якщо говорити про конкретні речі, то ми хочемо відійти від формалізму і перестати робити заходи «для галочки». Патріотичні заходи мають  заохочувати молодь, мотивувати. Зараз ми проводимо навчання тренерів Всеукраїнської гри «Джура», яке базуватиметься вже на новій стратегії. Зміни передбачають вшанування українських героїв, історичні студії тепер будуть обов’язкові на всіх етапах гри. Щоб це не була калька радянської «Зарніци»: побігали, пожили в наметах, подихали свіжим повітрям і все. «Джура» має стати грою, яка виховує українського патріота, людину, яка любить і цінує свою країну.

Володимир Жемчугов розповів, що перебуває на Тернопільщині із проектом «Бранці Кремля». Він зустрічається з молоддю і розповідає про свій досвід любові до України. Пан Володимир – сучасний український партизан, учасник конфлікту на Донбасі. Восени 2015 року під час виконання чергового бойового завдання підірвався на міні, внаслідок чого втратив кисті обох рук і зір. З важкими пораненнями потрапив у полон до бойовиків. Тривалий час утримувався у Луганському СІЗО. 17 вересня 2016 року його звільнили з полону, а взимку удостоїли звання Герой України.

Сьогодні пан Володимир є радником Міністра інформаційної політики з питань національно-патріотичного виховання молоді.

– Я дуже радий, що Тернопільщина підтримала наш проект, – розповів він. – До цього можна було би залучати місцевих героїв, і ми разом зможемо популяризувати національно-патріотичне виховання, розповідати про війну на Сході та хлопців, які нас захищають і сьогодні перебувають у тюрмах Кремля.

Голова облдержадміністрації Степан Барна, у свою чергу, відзначив, що Тернопільщина завжди рада ініціативам, які спрямовані на виховання молоді.

– Впродовж кожного року на Тернопіллі проводять традиційні патріотичні заходи, – зазначив він. – Про теренову гру «Гурби-Антонівці» знає вся Україна, у ній беруть участь молоді люди з різних регіонів нашої держави. Ми зацікавлені, щоб таких заходів було в області ще більше. На патріотичне виховання молоді в обласному бюджеті передбачено в межах мільйона гривень. Тернопілля – колиска національно-визвольного руху. У нас діяв штаб УПА «Північ», маємо ту інфраструктуру, яка дає можливість виховувати молодь зі всієї України. Виховувати на прикладі наших героїв: Степана Бандери, Романа Шухевича, учасників національно-визвольних змагань, героїв Майдану та воєнних дій на сході України. Такими прикладами ми виховаємо покоління, які будуть цінувати цю державу.

Олеся ЗАРІЧНА.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *