Тернополяни масово продовжують потрапляти в тенета шахріїв

Тернополяни масово продовжують потрапляти в тенета шахріїв

Понад шість тисяч гривень виманив шахрай у  36-річного  жителя Рівненщини. Чоловік з заявою про крадіжку звернувся до Кременецького відділення поліції.

Потерпілий повідомив, що до нього зателефонував чоловік та представився начальником служби охорони однієї із банківських установ. Зловмисник зазначив, що  з метою проведення заходів безпеки вони уточняють захисні дані усіх клієнтів. Не підозрюючи лихого, чоловік повідомив аферисту реквізити свого банківського рахунку. Як результат рівненчанин втратив 6625 гривень.

Постраждала від зловмисника і жителька Тернополя. Дівчина перерахувала кошти за товар, який так і не отримала. Зі слів потерпілої, речі вона замовила на одному із Інтернет сайтів. Продавець, надав реквізити для переказу коштів. Тернополянка оплатила – 636 гривень, однак товар так і не прийшов, а псевдо продавець на телефоні дзвінки та повідомлення не відповідав.

У тенетах шахраїв потрапила ще одна  мешканки обласного центру. Жінка відгукнулась на оголошення про продаж дитячого візочка на одному із сайтів. Зв’язавшись з продавцем, 36-річна потерпіла здійснила передоплату в сумі 1000 гривень. Втім замовлення жінка так і не отримала.

Працівники поліції вкотре застерігають краян бути обачними. Щоб не стати жертвою злочинців, власникам карток слід виконувати елементарні правила.

Краще мати дві банківські картки. На одній тримати основну суму коштів і розраховуватися нею лише у тих місцях, в яких ви на 100% впевнені. Друга картка – для розрахунків в інтернеті, у ресторанах, магазинах, на заправках, на якій лежатиме мінімальна сума.

Бути уважним при здійсненні інтернет-платежів. Нікому не надавати дані своєї картки навіть людині, що представилася співробітником вашого банку. CV-код на зворотному боці картки, можна заклеїти, або замалювати. Банк ніколи не запитуватиме у клієнта персональну інформацію, адже вона багаторазово дублюється. Якщо навіть її буде втрачено, у банку завжди є резервна копія.

Сектор комунікації Головного управління Національної поліції в Тернопільській області

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares