Ціни і вміст холодильника «дивляться» на курс долара

Ціни і вміст холодильника «дивляться» на курс долара

Ось така ганьба: українці визнали Верховну Раду найкорумпованішим органом у державі. Про це свідчить дослідження інституту Горшеніна. Майже 39 відсотків опитаних назвали парламент флагманом корупції. «Срібло» у рейтингу дісталось медзакладам, «бронза» – Кабміну. Не дуже відстають від уряду суди, прокуратура, міліція. Крім того, більше половини жителів країни вважають, що рівень корупції за останній рік збільшився.

Обіцяли будувати Україну, а кожен будує свій приватний рай

Мабуть, за «високі» «досягнення» народні обранці хочуть утричі підвищити собі зарплати в цьому році. Рада має намір збільшити витрати на оплату праці депутатів із 32,2 мільйона гривень до 91,2 мільйона. Таке офіційне повідомлення апарату ВР.

Місячна платня нардепів із 1 квітня 2015 року складе 6109 гривень, не рахуючи доплат і надбавок. Та цього для «слуг народу» виявилося замало.

Планують депутати підвищити оплату праці й своїм помічникам.

А ще в Раді скаржаться на відсутність нових квартир для нардепів. Керівник управління справами апарату ВР Володимир Кістіон заявив, що з 2007 року не зведено жодного квадратного метра житла для парламентарів. І для співробітників апарату Ради також. Щодо нардепів, то закон передбачає компенсацію всім парламентарям, які живуть далі, ніж за 30 кілометрів від Києва. Компенсація складає 460 гривень на добу.

Також Володимир Кістіон поскаржився на стан парламентського автопарку. Мовляв, у ньому значиться 171 автомобіль, але більшість авто вже своє відслужили.

Лобіюючи власні інтереси, нардепи не переймаються, як виживає пересічний українець. Зате під час телевізійних ток-шоу співчувають людям, не забуваючи звинуватити у всіх бідах війну і порожню казну.

Не дивно, що більшість українців не хочуть бачити у наступній Раді знайомі депутатські обличчя. У випадку дострокового розпуску парламенту майже 59 відсотків українців позитивно ставляться до пропозиції узагалі заборонити депутатам цього скликання брати участь у наступних виборах. Про це свідчить соцопитування, проведене Центром Разумкова.

Мудро! Нинішні нардепи прийшли в Раду після трагічних подій на Майдані. На крові Героїв. Обіцяли будувати Україну. Натомість, кожен будує свій приватний рай.

А ще українці назвали головного винуватця у зубожінні держави – прем’єра Арсенія Яценюка. На думку опитаних Київським міжнародним інститутом соціології, саме Яценюк відповідальний за погіршення соціально-економічної ситуації в Україні за останні два роки.

Водночас, покладають люди відповідальність і на президента Петра Порошенка, на Кабмін загалом, Раду і екс-президента Януковича. Що цікаво, українці вважають владу, а не війну на Сході, причиною погіршення ситуації у державі. І, мабуть, є у цьому сенс. Наприклад, за інформацією Генпрокуратури, через корупцію Україна втратила у 35 разів (!) більше грошей, ніж роком раніше. Саме у стільки за рік, починаючи з лютого 2015 року, збільшилася в Україні сума встановлених збитків від злочинів за фактами корупції: із 85 мільйонів гривень – до 2 мільярдів 997 мільйонів.

До зарплати біженців, як до Європи без віз

Глава Нацбанку Валерія Гонтарєва радить українцям не думати про курс долара, а «дивитися на ціни і на вміст холодильника». А як про це не думати, якщо ціни і вміст холодильника дивляться на курс долара?

Зарплати і пенсії також знецінюються, коли підвищується курс «зеленого».

Зараз Україна за рівнем мінімальної зарплати в рази відстає від найбідніших країн Євросоюзу. Так, у грудні минулого року в еквіваленті євро «мінімалка» складала 57 євро на місяць. А в цьогорічному січні, за рахунок девальвації гривні, скоротилася до 52 євро. Як про це не думати?!

У деяких європейських країнах мігрантам за роботу платитимуть, порівняно із заробітками українців, гарні гроші. Наприклад, уряд Данії планує забезпечити робочими місцями мігрантів із зарплатою у 50-120 крон на годину, це 7-16 євро. Чи може пересічний українець заробити за годину 210-480 гривень (за курсом євро)?

Оплата праці в середньому в Україні за один день сягає близько семи євро, а за годину – 0,9 євро. Виходить, українці заробляють за день стільки, скільки платитимуть у Данії біженцям за годину.

Україна – не Данія. Але ж ми йдемо до Європи. Чи куди?..

Весна. Трудові мігранти збираються у вирій

З настанням весни українці вивчають вакансії за кордоном, аби знайти нормальну роботу. За даними кадрового порталу «Rabota.ua», сезонні заробітчани-українці можуть розраховувати на роботу в Польщі, Об’єднаних Арабських Еміратах, Німеччині, Литві, Чехії, Франції, Ізраїлі, Китаї, Канаді, Фінляндії.

За кордоном на сезонні роботи найчастіше шукають працівників для збирання грибів, ягід, овочів, цитрусових. Потрібні й будівельники, електрики, промислові альпіністи, електрогазозварювальники, перукарі, аніматори, вожаті-психологи.

Цікавість українців до закордонних робіт не спадає, кажуть експерти, бо у багатьох регіонах нашої країни можна заробити лише 1500-2500 гривень. Це – 55-95 доларів. Прожити за такі гроші за нинішніх цін на продукти, одяг, взуття плюс шалена вартість комуналки, практично неможливо. Тим часом, наводить приклади видання «Сьогодні», збирач печериць у Польщі може розраховувати на 500 доларів, а перукар у Дубаях аж на 700 «зелених» щоміся.

Експерти стверджують: здебільшого сезонні заробітчани – вихідці із сіл Західної України – 45 відсотків від загальної кількості.

Офіційно у 2014 році мігранти залучили в Україну 2,8 мільярда доларів. Проте чимало коштів пройшло повз банки. Ймовірно, 3-3,5 мільярда «зелених». Ще мільярд доларів – це товари, придбані за кордоном для особистих цілей. У підсумку заробітчанські надходження склали у 2014 році 6-7 мільярдів доларів.

…Трудові мігранти знову летітимуть у вирій, здебільшого, на Захід. А когось потяги повезуть на український Схід – на війну. І ця весна не принесла добра та миру нашій землі…

Ольга ЧОРНА.

Автор

Ольга Чорна

журналіст, блогер, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *