У приміщенні Збаразької районної організації Товариства Червоного Хреста з’явилася «соціальна полиця» (ФОТО)

У приміщенні Збаразької районної організації Товариства Червоного Хреста з’явилася «соціальна полиця» (ФОТО)

Із першого березня у приміщенні Збаразької районної організації Товариства Червоного Хреста на Тернопільщині з’явилася так звана «соціальна полиця», де кожен бажаючий може залишити продукти харчування, засоби гігієни для потребуючих, а ті, у кого є така потреба, взяти собі необхідні продукти чи товари.

DSC_0266-397x418[1]

Ініціатором запровадження новації стала голова РО ТЧХ Марія Милян. «Облаштуванням такої полиці ми вирішили приєднатися до всеукраїнської суспільної акції під гаслом «Можеш – поклади, потребуєш – візьми». Таким чином хочемо привчити людей дбати про наших немічних земляків, інвалідів, хворих, які через певні життєві обставини не можуть самостійно забезпечити себе навіть найнеобхіднішим. Ми маємо бути чутливими до людської біди. Якраз розпочався Великий Піст, під час якого використаймо слушну нагоду проявити милосердя не на словах, а конкретними справами. Поки що на нашу полицю можна класти такі продукти, які не швидко псуються, тому, що відповідного холодильника ми не маємо. Якщо ж хтось захоче подарувати непотрібну йому невеличку холодильну камеру, ми будемо дуже вдячні. Повірте, є багато людей, які потребують сторонньої допомоги. А наша організація за сприяння німецького ТЧХ має змогу виділити продуктові набори лише для 65 людей щомісяця, хоча бажаючих майже в чотири рази більше. Вірю, що збаражчани відгукнуться на наш заклик і приєднаються до цієї форми благодійності», – сказала Марія Милян.

Дана акція уже поширена у Тернополі, Луцьку, Полтаві, Львові, Івано-Франківську, інших містах, пише у районному часописі «Народне слово» Ірина Сиско. «Соціальні полички» розміщуються в основному у великих супермаркетах, магазинах з ініціативи чи погодження їхніх власників. Відвідувачі крамниць, купуючи продукти для себе, водночас можуть придбати якийсь зайвий товар та залишити його тут на поличці для малозабезпечених.

Такі ж куточки із безплатними товарами можуть облаштувати у себе місцеві – збаразькі торговельні заклади.

Районна організація ТЧХ розташована за адресою: м. Збараж, майдан Івана Франка,42.
Можливо, найближчим часом з’являться і наступні адреси благодійництва. А в людських серцях додасться віри і тепла, – як у тих, хто ділиться, так і в тих, хто з вдячністю приймає допомогу ближнього.

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *