У Тернополі і Києві найдорожчий проїзд у тролейбусах (ІНФОГРАФІКА)

У Тернополі і Києві найдорожчий проїзд у тролейбусах (ІНФОГРАФІКА)

Останнім часом питання громадського транспорту – вартості та нововведень щодо оплати проїзду, стало однією з найактуальніших тем у Тернополі. Зростання вартості проїзду у громадському транспорті є особливо актуальним на фоні загального зубожіння українців, адже підвищення тарифів здатне суттєво вплинути на сімейний бюджет мешканців усіх міст країни.

Щороку Тернопільський ДемАльянс проводить моніторинг вартості проїзду в громадському транспорті усіх обласних центрів України (результати минулорічного дослідження тут: https://www.facebook.com/ternopil.demalliance/photos/a.194869910602086.50502.192905324131878/1236810493074684/?type=3&theater ).

Цьогорічний аналіз показав, що найдешевшим проїздом у наземному електротранспорті можуть скористатись мешканці Дніпра, де вартість квитка всього 1,50 грн., тоді як найвищу ціну за проїзд – 4 гривні, доведеться сплатити у Києві. Таку ж ціну (4 грн.) викладете за проїзд у електротранспорті Тернополя. Про це йдеться на Фейсбук-сторінці Тернопільського ДемАльянсу.

До речі, згідно з останніми даними Держкомстату, середня заробітна плата за січень-листопад 2017 року на Тернопільщині склала 5437 гривень, що вже традиційно є найнижчим показником в Україні. У Дніпропетровській області середня платня складає 6820 гривень, а для Києва – 10870. А тепер порівняйте це з вартістю проїзду.

У Луганській і Донецькій областях вартість проїзду електротранспортом вартує 2 та 3 гривні відповідно (дані взяті для Сєвєродонецька та Краматорська).

Вартість проїзду у маршрутках коливається від 3 гривень у Сєвєродонецьку – до 8 гривень в окремих маршрутках Києва. Найбільш сприятливі для мешканців міст тарифи: в Ужгороді, Івано-Франківську, Чернівцях, Хмельницьку, Вінниці, Черкасах та Сумах.

У Тернополі, Львові, Житомирі, Полтаві та Запоріжжі доведеться викласти за поїздку маршруткою 5 гривень.

Попри встановлені тарифи, на проїзді у громадському транспорті можна економити. Кожне місто пропонує це робити по-різному. Наприклад, в електротранспорті Житомира при оплаті за проїзд карткою VISA з безконтактною технологією, пасажир отримає кожну другу поїздку безкоштовно. У багатьох містах є можливість скористатись е-квитком, який дасть можливість здійснити поїздку за зниженим тарифом.

У Тернополі при оплаті електронним квитком чи скориставшись «Карткою тернополянина», можна зекономити 1 гривню на кожній поїздці. Вартість електронного квитка становить 20 гривень, тоді як виготовлення «Картки тернополянина» вартує 57 гривень – різниця в ціні очевидна.

Підсумовуючи, можемо констатувати: вартість проїзду з року в рік зростає і перетворюється на суттєву статтю витрат сімейного бюджету мешканця кожного міста.

Аналізуючи дані наведені в інфографіці, логіку підняття тарифів у містах зрозуміти важко, як і важко зрозуміти адекватність вартості проїзду у громадському транспорті його якості.

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *