Україна понад усе!

Україна понад усе!

Дні спротиву, надій і сподівань розбудженої України

КИЇВ.

1112-2013-2

Марш мільйонів

8 грудня. На Майдані Незалежності в Києві збираються учасники Народного віче, яке розпочнеться о 12 годині.

У той же час у Маріїнському парку проходить черговий мітинг «Побудуємо Європу в Україні», на який зібралося кілька тисяч прихильників Партії регіонів і влади, в тому числі – прибулі з різних областей країни.

А от Майдан розростається прямо на очах. Міліція оприлюднює у рази занижені дані про кількість мітингуючих.  Складається враження, що правоохоронці, називаючи цифру 50 тисяч порахували людей тільки біля одного біотуалету. Натомість аерозйомки свідчать, що цього дня у столицю на віче з’їхалися більше мільйона українців.

Основні їх вимоги – покарання винних у побитті учасників Євромайдану 30 листопада та 1 грудня, відставка уряду та дострокові парламентські і президентські вибори, а також кримінальна справа проти міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка і звільнення усіх політичних в’язнів.

На віче вирішили встановити блокпости та намети у всьому урядовому кварталі та поставили ультиматум перед Президентом: за 48 годин відправити Кабмін у відставку.

Близько 18 години на бульварі Тараса Шевченка невідомі знесли пам’ятник Володимиру Леніну. Міліція через дорогу просто спостерігала, не втручаючись. Молодики, які безпосередньо це вчинили, одразу втекли, прикриваючи обличчя. На місці події зібралося кілька сотень людей, також були присутні і народні депутати. Після повалення пам’ятник розбили кувалдами. Люди брали собі уламки у якості сувенірів.

Ще через дві години в інтернеті з’явилося повідомлення столичного главку міліції про те, що інформація про події на бульварі Шевченка внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань, відкрито провадження за частиною 1 статті 294 – масові заворушення. До речі, у лютому 2012-го року комісія Київради з питань культури та туризму відмовилась прийняти пам’ятник Леніну до комунальної власності міста. Отже, монумент був «безхатченком»?

Відтак для Євромайдану неділя добігла кінця на мажорній ноті.

 

Влада пішла у наступ

9 грудня. Розширений Євромайдан вистояв ніч, люди добудовували нові барикади. Найвіддаленіший пост розмістили на перетинах провулку Кріпосного з вулицями Грушевського та Інститутської.

Під ранок почали надходити тривожні повідомлення про значну ескалацію сил спецпризначенців. Усі завмерли в очікуванні. По периметру барикад мобілізувалися мітигувальники і загони самооборони. Безпеку Майдану забезпечували ветерани силових структур та колишні воїни-афганці. Кличко закликав жінок та дітей покинути територію протестів.

Також координатори протестувальників, які утримують будівлю мерії Києва, наполегливо просять усіх сторонніх покинути приміщення у зв’язку з інформацією про його можливий штурм. Три станції метро уцентрі – Майдан незалежності, Хрещатик, Театральна – заблоковані у зв’язку з нібито мінуванням. Водночас, до Будинку профспілок і Майдану незалежності, у серце протестів, наближається «Беркут» та «Тигр», якому вдалося прорвати блокаду у Василькові.

Співробітники внутрішніх військ перекрили проїжджу частину вулиці Хрещатик біля вулиці Богдана Хмельницького. Сюди заїхали автобуси з правоохоронцями, з них вийшло близько 200 бійців у повній екіпіровці, в шоломах і зі щитами, які вишикувались у шеренгу.

Водночас,  людей підбадьорили звісткою про те, що на Хрещатик прибули  і представники іноземних посольств, а ще інформацією з офіційного сайту Президента: Віктор Янукович підтримав ідею екс-президента Леоніда Кравчука про скликання круглого столу для пошуку виходу із політичної кризи.

Але, схоже, заспокоюватися було зарано. Увечері співробітники СБУ вдерлися в офіс «Батьківщини» та у приміщення опозиційних засобів масової інформації та вилучили або пошкодили комп’ютерну техніку. Тим часом співробітники правоохоронних органів почали розбирати барикади по всьому периметру центру Києва. Останні блокпости опозиції залишився ночувати лише на розі вулиці Грушевського та Кріпосного провулку.

 

Вистояти, щоб перемогти

10 грудня. О першій годині ночі міліція пішла у наступ на мітингувальників на розі вулиці Грушевського та Кріпосного провулку. Спецназ розрізав табір надвоє і крок за кроком просувався вперед.

Згодом під час зачистки території на розі вулиць Банкової та Лютеранської до лав мітингувальників пролізли провокатори, які розмахували палицями і застосували проти силовиків сльозогінний газ. Правоохоронці щитами відтісняли протестувальників. За попередніми даними, озвученими в ефірі Громадського ТБ, є близько 10 постраждалих під час атаки.

Дещо раніше близько 200 силовиків почали зачищати барикади на розі вулиць Шовковичної та Богомольця.

Співпробітники МНС розрізали дерев’яні огорожі бензопилою. Частини барикад було складено на самоскид. Мітингувальники опору не здійснювали, бо були оточені з усіх боків спецназівцями.

Ранок розпочався з бравурних заяв прес-секретаря Миколи Азарова про те, що Кабінет міністрів після розблокування Будинку уряду почав працювати в звичайному режимі: «Уряд працює нормально, повноцінно. Зараз ми надолужуємо все, що не вдалося зробити в дні, коли інтенсивність роботи уряду була знижена».

Цей день знову треба було вистояти під снігом на морозі. Вистояти, щоб перемогти…

 

Автор




Схожі публікації

1 коментар

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *