Унікальні полотна Олега Шупляка з Бережан копіюють і видають за свої в різних країнах: від Росії до арабського світу (ФОТО)

Унікальні полотна Олега Шупляка з Бережан копіюють і видають за свої в різних країнах: від Росії до арабського світу (ФОТО)

Художник з Тернопільщини шукає підробки своїх картин

Недавно “Наш ДЕНЬ” писав про те, що художник створює скульптури, які оживають на очах. Коли проходиш повз них, здається, що зображення рухається.

Незвичайні скульптури швидко завоювали популярність, як раніше – картини Олега Шупляка, які він називає слов’янським словом “двовзори”. Ці полотна особливі своїми прихованими образами: вдивляючись у традиційний пейзаж, раптом виявляєш, що хатини – це очі людини, а пагорби перетворюються на брови. І ось вже бачиш перед собою портрет або зовсім іншу картину. За фігурою дівчини з книжкою – голову Сальвадора Далі, за осінніми листками – пташку, а за солом’яними стріхами та маленьким пастушком – обличчя Тараса Шевченка.

Про талановитого митця писали українські та світові ЗМІ, публікували двовзори у Китаї та Індії. Його роботами захоплюються як у європейських країнах, так і в Японії та Кореї. Однак, недавно Олег Шупляк почав відчувати і зворотний бік слави. Його картинами не лише захоплюються люди у різних країнах світу, є й такі, що видають їх за свої, підробляють і продають.

Крадіжки стали настільки частими, що художник створив альбом своїх картин, привласнених іншими. Фотографії полотен збирає й публікує на сторінці у Фейсбуці.

– Вирішив створити альбом-колекцію копій, підробок та інтерпретацій моїх робіт, а також втілення їх у різних матеріалах та техніках. Буду вдячний всім, хто приєднається до розширення цієї колекції, – каже художник.

Одна зі світлин, на якій зображена підробка, зроблена в Росії, у місті Шахти Ростовської області. Як видно зі знімку, на одному з розважальних закладів розміщене фото картини – однієї з найвідоміших його авторства. На ній зашифрований портрет українського Кобзаря – Тараса Шевченка. Однак автор вказаний інший – “Посконной А.В.”.

На іншому фото з мережі – дівчина, вдягнена за східною традицією, наносить останній штрих на картину. Полотно – точна копія ще однієї роботи Олега Шупляка: птахів, силуети яких “складаються” з листочків на гілках дерева. На фотографії вказана галерея й номер телефону, за яким, схоже, можна домовитися про купівлю підробки.

– Араби підійшли до піратського тиражування моїх робіт професійно і зі знанням справи, – іронізує художник. – Налагодили конвеєрне виробництво, широко розрекламували. Забули тільки про такі дрібнички, як авторське право. Дивлячись на такий розмах, мені навіть якось незручно лізти до зайнятих людей з нагадуванням про таку дурничку, як порушення авторських прав. Шкода тільки обманутих покупців.

Публікаціями фактів підробок, каже художник, він хоче попередити як людей, які планують щось придбати, так і тих, у кого нечесні наміри.

А от інтерпретації своїх робіт іншими авторами Олег Шупляк збирає з цікавості, а деякими захоплюється. Серед них – торт і малюнок на обличчі із зображенням його картин й навіть татуювання – із пташкою з листя.

– Після масштабів арабських піратів – це тату виглядає так мило, що аж на сльозу пробиває. Шкода тільки, що зреалізовано тільки фрагмент картини. Ну, але власника можна зрозуміти і пробачити – кожен “штрих” він відчув на своїй шкірі у буквальному значенні, – жартує художник.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *