Як обрати професію до душі. Поради тернопільської абітурієнтки

Як обрати професію до душі. Поради тернопільської абітурієнтки

Літо у розпалі. Залишилося ще кілька днів до часу, коли цьогорічним абітурієнтам потрібно буде обирати майбутню професію. А це надзвичайно важливо, адже робота займає вагоме місце у нашому житті. Звичайно, хотілося б, щоб вона приносила і задоволення, і прибуток. На жаль, є дуже багато прикладів, коли люди вибирали професію, яка їм не до душі.

 

Іноді – через батьків, які бачать своїх дітей в іншій галузі або хочуть здійснити свою нереалізовану мрію. Також це трапляється тому, що випускники ще не до кінця впевненні у своєму виборі. Тож пропоную кілька рекомендацій, якими користувалася сама при виборі професії.

1. Потрібно скласти список тих професій, які найбільше до вподоби. Наприклад, написати 10 спеціальностей і скоротити їх до 5, потім до 3. І вже з останніх вибрати те, чим би ви хотіли займатися все життя.

2. Повсякчас потрібно слухати лише своє серце, а не бажання батьків чи думки суспільства. Завжди потрібно йти за своєю мрією!

3. Напевно, дуже часто ви чули, що одного таланту замало. Але це дійсно так, потрібно завжди розвиватися та вдосконалюватися. Ніколи не зупинятися, працювати над собою. Багато годин навчання, практики та невдач – ось що призводить до успіху. Працьовитість допоможе вам досягнути мети.

4. Не бійтеся бунтувати. Дуже часто оточуючі не дуже раді чужому успіху і, на жаль, серед таких можуть опинитися ваші близькі друзі. Якщо відчуваєте, що всі та все проти вас, але знаєте, що це – справа вашої мрії, то робіть, як вважаєте за потрібне.

5. Не менш важливі й тенденції на ринку праці. Головна помилка випускників та їхніх батьків – те, що вони вибирають спеціальність, яка користується попитом сьогодні. Але ринок праці дуже швидко змінюється і часто колись популярні професії за кілька років вже не викликають інтересу в роботодавців. Отже, приймаючи рішення, потрібно прислухатися до прогнозу фахівців.

6. Вибравши майбутню спеціальність, потрібно вивчити і дослідити все про неї. Бо потім ви можете бути розчаровані і незадоволені своїм вибором.

7. Вірте в себе та у свої мрії, вчіться і вдосконалюйтеся! Це те, що завжди стане вам у пригоді!

Софія КОРОЛЬ.


 
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares