Яке сьогодні церковне свято: що робили 29 жовтня наші предки

Яке сьогодні церковне свято: що робили 29 жовтня наші предки

За церковним календарем сьогодні вшановують пам’ять мученика Лонгіна Сотника. Згідно з церковним переказом, Лонгін був той воїн, який проколов списом ребра розп’ятого Спасителя і від крові і води, які витекли, отримав зцілення хворих очей.

З цього моменту Лонгін увірував у те, що Ісус був сином Божим, а через три дні разом з іншими воїнами став свідком воскресіння Христа.

Новонавернений християнин вирушив із проповіддю до себе на батьківщину, до Каппадокії. З ним пішли й два інші воїни, які бачили воскреслого Ісуса. Однак Понтій Пілат розпорядився зловити та обезголовити подвижників. Пізніше голови християн знайшла сліпа жінка, яка поховала їх і вилікувалась водночас від очної хвороби.

В якості християнського великомученика Святий Лонгин допомагає всім страждаючим на хвороби очей. Іконі Лонгина Сотника моляться про позбавлення від проблем із зором.

Лонгина Сотника, що стояв на варті біля воріт Гробу Христового, також називають Лонгином Вратником. З ним пов’язують образ сторожа, що стоїть біля воріт і охороняє оселю від нещасть і нечистої сили. Тому основним оберегом на воротах, окрім ікон, вважалися всілякі гострі предмети, що символізують спис Лонгина.

Здавна на Лонгина народ діставав зі скринь зимовий одяг, щоб провітрити його на першому морозі і прогріти на останньому сонці. Люди вірили в особливу силу поєднання морозу і сонця, здатну проганяти хвороби: “Сонячне світло хоч і не довге, а цього дня нам дороге”.

У день на Лонгина Сотника судили про подальшу погоду:

якщо зірки на Лонгина яскраві – на гарну погоду,

мінливий вітер на Лонгина – взимку чекай на часті відлиги,

листя пожовкло, але не опало – морози прийдуть нескоро.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *