З Тернополя до Тайваню хотіли відправити у посилці рештки давніх істот, яким 400 мільйонів років

З Тернополя до Тайваню хотіли відправити у посилці рештки давніх істот, яким 400 мільйонів років

Київські митники упередили спробу незаконного пересилання з України до Тайваню у міжнародному поштовому відправленні стародавніх скам’янілостей (фосилій), віком 400 мільйонів років.

Про це повідомили у Державній митній службі України.

Під час митного огляду міжнародного поштового відправлення з Тернополя митники виявили камені з ознаками старовини з химерними обрисами і припустили, що вони можуть мати давнє походження.

Скам’янілості передали до Національного науково-природничого музею НАН України для проведення експертизи. Експерти визначили: виявлені митниками скам’янілості є плитками червоного пісковику раннього девону (геологічний період палеозойської ери) з панцирами «риб» Protopteraspis двох видів, а також слабко зцементований вапняк з цілим крабом «Daira speciose» та черепашкою червоного молюска Halyotis sp.

Фахівці музею встановили, що це – оригінальні фосилії, знайдені на Поділлі, в басейні річки Дністер. Геологічний вік трьох із них (дністровська серія) – близько 400 мільйонів років. А двох інших – краба та молюска – 10-20 мільйонів років.

Згадані скам’янілості – ексклюзивні з точки зору палеонтолога. Вони мають культурну та наукову цінність як геологічна спадщина. Експерти рекомендують внести зразки до Державного реєстру національного культурного надбання, а також до Музейного фонду України.

Згідно чинного законодавства України, на вивезення культурних цінностей за кордон потрібні дозвільні документи. Таких митникам надано не було.

Стосовно громадянина, який відправляв ексклюзивні палеонтологічні зразки за кордон, Київською митницею складено протокол про порушення митних правил за ст. 473 Митного кодексу України. Палеонтологічні цінності вилучено до рішення суду.

Раніше митники упередили вже декілька спроб незаконного вивезення стародавніх скам’янілостей: плиток пісковика з відбитками панциря риби віком 407 млн. років, а також панцира морського їжака віком близько 161-165 млн років.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *