Закон Савченко, земля Савченко, зарплата Савченко…

Закон Савченко, земля Савченко, зарплата Савченко…

Але найперше – життя Надії Савченко. Воно може закінчитися будь-якої миті. Адже почувається українська бранка за кремлівськими гратами вкрай недобре. Настільки недобре, що путінські кати поки лише погрожують їй етапуванням із СІЗО до колонії. Однак робити цього не наважуються. Тому що навіть тюремний лікар, який стежить за самопочуттям Надії, ще тиждень тому попередив: етапування Савченко рівноцінне її смерті…

А поки головний кат українських безневинно засуджених у Росії Путін вдає начебто тримає все під контролем, проти народного депутата України, члена постійної делегації у ПАРЄ, Героя України  Надії Савченко на її батьківщині все частіше звучать щонайменше несправедливі, начебто викривальні подробиці… На кшталт відмови старенької Надіїної матері від земельної ділянки у 10 соток. Бо, бачте, місце розташування не влаштовує. Оскільки земля там занадто дешева.

Не оминають можливості деякі вітчизняні профі у галузі права прискіпуватися і до так званого закону Савченко. Згідно з яким, лякають українців, на свободу вже цього року вийдуть 6 тисяч засуджених.

На сьогодні перша тисяча з них уже покинула тюремні камери. Серед них – такі відомі, як суддя-колядник зі Львова Зварич та колишній нардеп-убивця Лозінський.

Отже, із закону й почнемо. Адже недарма кажуть, що добрими намірами вистелена дорога до пекла. Тим паче, що Надія, погодившись стати співавтором закону, щиро вірила: люди, які тривалий час утримуються в СІЗО, а таке буває від 2-3 і до 6-7 років, мають право на те, аби один день мук у пеклі, їм зараховували за 2… Тим паче, що не всі вони насправді винуваті – це Савченко чудово знає із власного життя…

На біду, закон виявився недосконалим. Як, власне, і сотні – якщо не тисячі інших, ухвалених усіма без винятку нашими парламентами. Хто ж конкретно і з якою метою зробив його співавтором  Савченко? Аби гарантувати швидке ухвалення? Чи щоб дискредитувати льотчицю Надію, яка не є фахівцем у царині юриспруденції?

Але ж два інших співавтори закону – професійні юристи. Більше того – кандидати юридичних наук! Це колега Савченко по фракції  «Батьківщина» Іван Крулько і нардеп із «Народного фронту» Леонід Ємець.

Чому ж тоді, коли заходить мова про цей закон, чуємо прізвище лише Савченко – випускниці Харківського авіаційного університету? Хіба то з її волі закон вступив у силу? Та ні!

Діяти він почав аж після того, як свій підпис під ним поставив кандидат юридичних наук Петро Порошенко. Так, саме він, Президент України.

До слова, свою дисертацію з проблем права Петро  Олексійович захистив свого часу в Одеській юридичній академії. Котру і тоді, коли Порошенко захищався, і нині очолює сумнозвісний Сергій Кивалов.

А перед Порошенком свій підпис під цим же законом поставив ще один дипломований юрист – тодішній спікер, а нинішній глава уряду Володимир Гройсман…

Отже, із законом Савченко все зрозуміло: він має до неї такий же стосунок, як і до Крулька, Ємця, Гройсмана і Порошенка.

А тепер – про земельну ділянку, котру Надія мала б отримати як учасниця АТО. Але досі не отримала. Начебто через перебірливість матері. Яка не захотіла, щоб землю її доньці виділили у Биківні – дуже трагічному, як відомо з історії, місці, заповненому тисячами останків безневинно убитих в роки Другої світової війни…

Та й нині на тому місці – густий ліс. Однак столична влада саме в Биківні взялася виділяти землю бійцям АТО. А де іще, коли  в столиці та довкола неї земелька зайнята маєтками владоможців та олігархів?

Плюс 5 з половиною гектарів для будівництва нової шоколадної фабрики треба було якнайкращих знайти. І знайшли! Саме там, де найбільший виробник шоколаду в Україні захотів…

Ідемо далі, до зарплати народного депутата Надії Савченко. Точніше – до її, цієї зарплати, відсутності. Адже, починаючи з жовтня 2014 року, відколи запрацював нинішній парламент, Савченко її жодного разу не отримала. І це при тому, що Комітет з національної безпеки та оборони, членом якого є Надія, одноголосно ухвалив рішення про те, що зарплату за неї отримуватимуть мама або сестра.

– У Надії випадок особливий. Вона у російському СІЗО, – пояснив тоді секретар Комітету Іван Винник. – Тож у табелі їй ставитимуть робочі дні. Адвокати Савченко вже в курсі…

На жаль, продовження ця добра справа не отримала. Як вже повідомляла наша газета, на сайті Верховної Ради день за днем проти прізвища Савченко з’являвся один і той же рядок: «відсутня з невідомих причин».

А якщо відсутня, то про яку зарплату мова? Та й навіщо вона Надії: у СІЗО її сяк-так годували, поки їла. Безплатно. Але оскільки голодує вона частіше, ніж їсть, та й до магазинів із-за грат не випускають… Це могло б бути навіть трохи смішно, але… Випадок не той – трагічний… І що з того, що про незламну українку Савченко знає, захоплюється нею і вимагає її якнайшвидшого звільнення весь цивілізований світ? В Україні ті, хто мав би і повинен зробити для Надії все можливе і неможливе, поспішають занадто повільно. Більше того, з чиєїсь злої подачі на Савченко вже починають лити бруд.

Тому… Я дуже хочу помилитися, але видається, що хтось почав боятися її повернення в Україну…

Тетяна САВКІВ.

Автор

Тетяна Савків

Заслужений журналіст України




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *