Стрічка новин

Європейські «цінності» вітчизняних багатіїв: у Франції гімн України «запивали» шампанським за 60 тисяч євро (ВІДЕО)

Європейські «цінності» вітчизняних багатіїв: у Франції гімн України «запивали» шампанським за 60 тисяч євро (ВІДЕО)

Україна житиме у бідності ще декілька десятиліть. Проблема у цінностях більшості суспільства, сказав радник президента Порошенка, вчений-економіст Олександр Пасхавер в ефірі в одного з телеканалів. «Європейські цінності відрізняються від наших теперішніх. Там довіра є основою для поведінки людей, тут – недовіра. І тільки невелика меншість, яка брала активну участь на Майдані, має цінності, схожі на європейські. Поведінка більшості заснована на недовірі. Це вироблено століттями життя в чужих державах. Перш за все, 20 століттям, яке є суцільною травмою для українського народу», – пояснив Пасхавер.

Яка довіра, коли кожна влада «кидає» народ, обманює, переступає через закон і мораль? Коли стрімко збагачуються чиновники і чиновнички. Коли високопосадовці отримують мільйонні зарплати, хоча керують так собі. Коли під Верховною Радою «реформовані» поліцейські ставлять на коліна протестувальників і позують для фото. А суди і судді? Україна опинилася на останньому місці з понад сорока країн з показником довіри до суддів у мізерних 11 відсотків, згідно з дослідженням Організації економічного співробітництва та розвитку. Крім того, Україна посіла останнє, 44 місце в Європі, і 150 місце серед 186 країн світу в рейтингу економічної свободи американського аналітичного центру «Heritage Foundation».

А про закордонні вікенди українських олігархів та «слуг» народу можна складати легенди. Ось, приміром, олігарх, позаштатний радник президента Петра Порошенка Юрій Косюк відгуляв розкішну вечірку на одному з найдорожчих гірськолижних курортів світу Куршевель, що у Франції. Дуже «патріотично». Група «Євромайдан» у Facebook красномовно описала шикарне застілля: «На одному з найдорожчих гірськолижних курортів світу – «Courchevel 1850» у ресторані «La Mangeori» весь зал співає гімн України разом з працівником птахофабрики Юрієм Косюком і запиває це все замовленим ним шампанським «Dom Peregnon» по 1200 євро за пляшку (трохи більше 50 пляшок)… Дякуємо парламентарям і уряду за мільярдні субсидії та дотації вітчизняному птахівництву. Підкорили Куршевель, підкоримо і Сейшели».

До слова, у 2017 році виробники курятини отримали половину коштів з програми дотацій із компенсації ПДВ. На це було передбачено чотири мільярди гривень. Із них за січень-жовтень «Миронівський хлібопродукт» Юрія Косюка отримав 1,4 мільярди. А цього року, як підрахували експерти, дотація на кожну курку може сягнути 350 гривень. Кури Косюка відчувають «реформи» краще, ніж українці.

От і президент Порошенко під прес-конференції заявив, що народ не відчуває ефекту від більшості реформ. «Життя українців ще не покращилося. І мене, як президента, це не влаштовує», – сказав він. І додав: «Одним з головних викликів залишається соціальний – бідність і низька якість життя більшості українців. Люди цим, звісно, незадоволені».

Зараз 40 відсотків українців економлять на харчах і придбанні найнеобхідніших речей. У 12 відсотків із них з продуктами харчування дуже сутужно, заявила на телеканалі ZIK соціолог, голова правління ГО «УІСД ім. О. Яременка» Ольга Балакирева. Це вже не бідність, а злиденність, межа виживання.

Соціологи констатують: наразі від 40 до 60 відсотків українців вважають себе бідними.

А ось міністр фінансів Олександр Данилюк, очевидно, думає по-іншому, ніж президент і народ. І хоче підвищити зарплати й премії «реформаторам» у міністерствах до 55 тисяч гривень. Про це на своїй сторінці у Facebook написав директор департаменту економічної політики Федерації роботодавців України Сергій Саливон. У Кабміні розраховують, що після цього міністерства зможуть стати ефективними центрами формування державної політики у тій або іншій сфері. Щось не дуже віриться.

У самого Данилюка міністерська платня за лютий склала 38,7 тисяч гривень. Його заступників – від 29,4 тисяч – до 60,4 тисяч. У державного секретаря міністерства – 66,6 тисяч гривень.

За січень Данилюк-«реформатор» отримав 37,5 тисяч гривень. Мало…

А тим часом, за даними Українського центру європейської політики, реформи, прописані в Угоді про асоціацію з ЄС, проведені в країні лише на 13 відсотків. Припустимо, в середньому Україна здійснюватиме до 40 завдань на рік, а їх налічується аж 862, то Угода буде виконана приблизно у 2035 році. Відстаємо на десять років. Такі «успіхи» наших недешевих «реформаторів».

А ще в Україні одні з найвищих податків у Європі, що також негативно впливає на показник достатку. Так, щодо загального податкового навантаження на фонд оплати праці, то воно в нас зараз досягає 41 відсотка. Для прикладу, в Польщі – 24,7 відсотків, у Німеччині – 21,2, в Туреччині – 19,2 відсотки.

Виходить, в Україні ні тарифи, ні зарплати, ні податки, ні реформи, ні європейські «цінності» так званої «еліти» нації не відповідають здоровому глузду.

Переглядів: Visited 119 times, 1 visits today

Ольга Чорна

журналіст, блогер, газета "Наш ДЕНЬ"

Loading...

Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

// //-->