Чи потрібно у медзакладах платити за променеву терапію?

Чи потрібно у медзакладах платити за променеву терапію?

Програма медичних гарантій покриває радіологічне лікування в амбулаторних або стаціонарних умовах. Про це інформує МОЗ.

Для цього передбачено пакет “Радіологічне лікування та супровід пацієнтів з онкологічними захворюваннями в стаціонарних та амбулаторних умовах”.

Тож в кожному медзакладі, законтрактованому НСЗУ Національна служба здоров’я України на надання цих послуг, променева терапія, включно із ліками та медвиробами для радіотерапії, безоплатна для пацієнтів із клінічно та морфологічно підтвердженим діагнозом злоякісного новоутворення.

Підставами для безоплатного лікування є:

клінічно та морфологічно встановлений діагноз новоутворення;

направлення лікуючого лікаря;

переведення з іншого медичного закладу чи клінічного підрозділу лікарні.

Наразі таких лікарень 35. Знайти лікарню можна на сайті НСЗУ на дашборді: https://edata.e-health.gov.ua/e-data/dashboard/pmg-contracts або зателефонувавши до контакт-центру за номером 16-77.

Залежно від стану здоров’я, рекомендацій лікаря та призначеного лікування послуги за цим пакетом пацієнти можуть отримати як стаціонарно, так і амбулаторно.

Медичні заклади, які укладають із НСЗУ договір за цим пакетом, отримують кошти за лікування пацієнтів, включно з необхідними консультаціями, терапією, обстеженнями, ліками та медвиробами (постачання яких здійснюється шляхом централізованих закупівель МОЗ, за рахунок інших програм центрального та місцевого бюджетів, а також ліками, визначеними Національним переліком основних лікарських засобів).

У випадку, якщо вам пропонують оплатити послугу чи ліки, які мають бути безоплатними, зверніться зі скаргою до керівника медзакладу та на гарячу лінію НСЗУ (16-77).

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *