На Тернопільщині сімейного лікаря вже обрали 10 тисяч людей

На Тернопільщині сімейного лікаря вже обрали 10 тисяч людей

З 2 квітня в Україні стартувала кампанія з підписання декларацій про вибір лікарів з надання первинної медичної допомоги «Лікар для кожної сім’ї». На Тернопільщині вже понад 10 тисяч людей обрали сімейних лікарів і уклали з ними угоди.

В області первинну медичну допомогу надають 547 лікарів (сімейні лікарі, терапевти, педіатри). Обирати лікаря можна у будь-якому закладі незалежно від місця прописки, – наголосив голова Тернопільської ОДА Степан Барна. – Кампанія «Лікар для кожної сім’ї» не завершується і буде тривати щонайменше до липня поточного року. З липня кошти йдуть за пацієнтом. З нового року кошти з державного бюджету не будуть розподілятися пропорційно до кількості населення в розрізі районів, а чітко будуть передбаченні на кожного пацієнта та виділятимуться із Національної служби охорони здоров’я. Відповідно якщо пацієнт підписав декларацію із сімейним лікарем, то кошти надійдуть, якщо ж не визначився – змушений буде платити за кожен прийом до спеціаліста.

У облдержадміністрації запевняють, що не допустять саботажу медреформи.

– Якщо лікарі не підписуватимуть декларації з людьми, якось їх обманюватимуть, саботуватимуть впровадження медреформи, ми шукатимемо механізми оцінки їхньої діяльності, – каже голова Тернопільської ОДА Степан Барна. – В тому числі застосовуватимемо дисциплінарні стягнення, догани, звільнення.

Гаряча урядова лінія – 15-45 (безкоштовно з усіх номерів).

7 МІФІВ ПРО ВИБІР ЛІКАРЯ

За два тижні кампанії з обрання лікаря з’явилось чимало міфів. У МОЗ спростовують найпоширеніші з них.

Міф 1. Лікар підписує декларації лише з тими пацієнтами, що проживають на його дільниці.

Ви можете обрати будь-якого лікаря, незалежно від вашої прописки чи місця проживання. Єдина причина, з якої лікар може відмовити вам у підписанні декларації – він вже має оптимальну кількість пацієнтів  (для терапевта – 2000, для сімейного лікаря – 1800, для педіатра – 900). Ви можете обрати свого лікаря з іншого району, чи навіть іншого міста. Проте вам буде зручно, якщо він практикує поблизу вашого дому, або місця роботи, адже до нього потрібно буде звертатись не лише за медичною допомогою, але й за довідками, направленням до інших спеціалістів тощо.

Міф 2. Декларацію з лікарем треба підписати якнайшвидше, бо потім за це доведеться платити

Кінцевого терміну підписання декларації немає. Її можна підписати будь-коли, наприклад, під час вашого найближчого візиту до лікаря. І, звісно, жодних коштів за це сплачувати не потрібно. Термін дії декларації з лікарем необмежений. Вона діє до того часу, доки ви не вирішите підписати декларацію з іншим лікарем. Цікаво, що змінити лікаря можна у будь-який час. В такому випадку попередня декларація анулюється автоматично, вам не потрібно приходити до свого попереднього лікаря.

Міф 3. Люди, що не можуть особисто прийти до лікаря для підписання декларації, залишаться без меддопомоги

Якщо людина фізично не може завітати до лікаря, щоб підписати з ним декларацію, це може зробити її законний представник. Окрім того, декларацію не обов’язково підписувати зі стаціонарного комп’ютера. Уповноважений працівник медзакладу може приїхати до вас додому та використати ноутбук або планшет для заповнення декларації.

Міф 4. Ви не можете обрати свого лікаря, бо в медзаклад не завезли бланки декларацій

Паперових бланків декларацій не існує. Їх заповнюють в електронному вигляді уповноваженим працівником медзакладу. Лише після цього роздруковують і підписують в двох примірниках, один з яких ви забираєте з собою, інший залишається у лікаря.

Міф 5. Ваш лікар відтепер не буде приїжджати на виклик додому

Виклик додому входить до переліку послуг вашого лікаря. Але визначати, чи є необхідність їхати на виклик, лікар буде за медичними показами. Він може надати вам консультацію телефоном, або запросити вас приїхати в амбулаторію. При цьому віддаленість місця перебування пацієнта від медичного закладу не є причиною для відмови лікаря приїхати на виклик.

Міф 6. Якщо ви не підписали декларацію, лікар вас не обслуговуватиме

Мекдзаклади будуть отримувати фінансування одночасно і за пацієнтів, які підпишуть  декларації з лікарями, що у них працюють, і за пацієнтів, які були закріплені за ними раніше. Тому відмовити вам у наданні допомоги через те, що ви не підписали декларацію з лікарем, не мають права.

Міф 7. Ви не зможете підписати декларацію з лікарем, якщо не маєте паспорта, ідентифікаційного коду чи мобільного телефону

В разі відсутності паспорта громадянина України декларацію можна підписати за іншими документами – тимчасовим посвідченням громадянина України, посвідкою на постійне проживання в Україні, посвідченням біженця, посвідченням особи, яка потребує додаткового захисту.

Якщо ви не маєте ідентифікаційного коду з релігійних або інших переконань, в декларацію з лікарем заносяться лише ваші паспортні дані.

Якщо ви не маєте мобільного телефону, лікар має відсканувати ваш паспорт та код і надіслати їх в систему.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *