Стрічка новин

Що потрібно знати про прийняття об’єкта в експлуатацію?

юстиція

Відносини у сфері державної реєстрації права власності на збудовані об’єкти нерухомого майна, нерозривно пов’язані з законодавством у галузі містобудування, а саме із Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності» від 17.02.2011 року №3038-VI (далі-Закон).

Відповідно до норм вказаного Закону, обов’язковою умовою створення об’єкта містобудування як об’єкта цивільно-правових відносин, щодо якого можуть виникати речові права, є прийняття такого об’єкта в експлуатацію.

Статтею 39 Закону та постановою Кабінету Міністрів України «Питання прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів» від 13.04.2011 року №461 визначено, що об’єкти I-III категорії складності вводяться в експлуатацію шляхом реєстрації декларації про готовність об’єкта до експлуатації в органі державного архітектурно-будівельного контролю (далі -ДАБК), а об’єкти IV-V категорії складності вводяться в експлуатацію на підставі акта готовності об’єкта до експлуатації та шляхом оформлення сертифіката відповідності, який також видається ДАБК.

Вказане безумовно направлено на реалізацію положень статті 331 ЦК. Оскільки, Закон України «Про регулювання містобудівної діяльності» набрав чинності з 12 березня 2011 року, пунктом 9 розділу V «Прикінцеві положення» передбачено певний строк для проходження процедури прийняття в експлуатацію об’єктів будівництва, збудованих без дозволу на виконання будівельних робіт, за результатами їх технічного обстеження.
Зокрема, до таких об’єктів було віднесено індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки, господарські (присадибні) будівлі і споруди, збудовані у період з 5 серпня 1992 року до 12 березня 2011 року.

Тому, індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки, господарські (присадибні) будівлі і споруди, прибудови до них збудовані у період до 5 серпня 1992 року не підлягають проходженню процедури прийняття в експлуатацію, у тому числі по окремо визначеній «спрощеній» процедурі. Фактично, єдиним документом, що засвідчує факт існування такого об’єкта нерухомого майна й містить його технічні характеристики, є технічний паспорт на такий об’єкт, виготовлений за результатом його технічної інвентаризації.

Головне територіальне управління юстиції у Тернопільській області.

Loading...
загрузка...

Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

// //-->