Тернополянин створив робота-помічника (ФОТО)

«Металевий кінь» з електричним двигуном допомагає саджати картоплю, катає дітей та відкидає сніг

002Петро Головатий самотужки сконструював універсальний прилад, який став для його родини чудовим помічником у домашньому господарстві. В теплу пору робот допомагає на городі та перевозить вантажі, а взимку – відкидає сніг. Керувати ним можна дистанційно, а заряду вистачає на цілий день. На створення електродива пан Петро витратив кілька місяців. А от деталі збирав звідусіль: колеса від тачки, акумулятор – від ноутбука, пульт для дистанційного керування – від дитячої іграшки. «Наш ДЕНЬ»  познайомився із тернопільським винахідником та протестував його дітище.

004

Петро Головатий не уявляє свого життя без техніки та конструювання. За фахом він вчитель фізики та інформатики, однак вже багато років займається проектуванням меблів. Щоправда, у вільний час береться за улюблену справу і в його вмілих руках сотні деталей перетворюються у корисні речі. Кілька років тому створив мінітрактор, а згодом – міні-трактор-всюдихід, який не лише виконує всю необхідну роботу, а й легко долає будь-які перешкоди. Такий транспорт ідеальний для гірської місцевості.

Винахідництво, зізнається тернополянин, справа непроста. Потребує затрат  часу і коштів.

– Спершу з’являється ідея, яка мучить весь день, не дає робити інше та спати вночі, – зізнається чоловік. – Коли ж розумію, що діватися нікуди, беруся до роботи. Насамперед потрібно здійснити розрахунки. Далі – знайти необхідні деталі. А потім все з’єднати разом, щоб отримати необхідний результат.

003

Віднедавна пан Петро веде дитячий гурток «Робототехніка та програмування». Тож, аби проілюструвати особливості роботи електродвигуна, вирішив сконструювати робота-помічника.

– Сьогодні транспорт переходить на електротягу – за цим майбутнє, – каже винахідник . – Тож я вирішив створити такий невеличкий прототип, в основі якого закладений такий же принци проботи, як і в електромобілях. Тут поєднані всі ази електротранспорту. Це – універсальна платформа, яка замінює силу однієї людини. Важить вона приблизно 80 кілограмів. З її допомогою можна перевозити різноманітні вантажі – у господарстві це незамінна річ. Коли ж гуляю з донькою – ставлю зверху спеціальне сидіння і катаю її. Взимку чіпляю спеціальний відвал і робот очищує подвір’я від снігу.

001

Коли пан Петро виходить з роботом чи то на прогулянку, чи попрацювати, то диво-техніка відразу ж зацікавлює людей.

– Дехто не насмілюється запитувати, а дехто розпитує, – зізнається тернополянин. – Жінки, зазвичай, бояться. Тому, коли робот їде тротуаром, одразу переходять на інший бік. Кумедний випадок  трапився у селі. Робот віз мішки, а я йшов трохи далі з пультом і керував ним. Люди дивувалися, як це тачка сама везе мішки. Тепер вже звикли до нашого помічника.

00

За словами Петра Головатого, дуже важлива у винахідницькій роботі не лише конструкторська, а й економічна складова. Адже потрібно знайти необхідні деталі за доступною ціною. До того ж, під час створення механізму вони часто псуються або ж перегорають. Шукати необхідні деталі доводиться всюди. Пульт для керування роботом чоловік створив із пульта від іграшки, колеса взяв від тачки, акумулятори – від електровелосипеда, навіть батарея від ноутбука стала у пригоді.

Петро Головатий не має наміру зупинятися на досягнутому. Жартує: це не хобі, а залежність. Адже постійно з’являються нові ідеї. А ще немає меж для вдосконалення вже створеного. Наступним винаходом тернополянина стане літальний апарат. Тож, сподіваємось, незабаром про талановитого конструктора з файного міста дізнаються у всій Україні.

Автор

Юлія Томчишин

журналіст, "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *