«У Тернопільському районі відновлюють Радянський Союз?»

«У Тернопільському районі відновлюють Радянський Союз?»

Це запитання трудовий колектив Тернопільської районної газети «Подільське слово» адресує усім причетним до рішення п’ятої сесії Тернопільської районної ради від 29 липня цього року про звільнення з посади головного редактора цього видання Ганни Макух та призначення на її місце іншого керівника. 

У своєму зверненні до Президента України Петра Порошенка, Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, в о. голови Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка та голови Державного комітету телебачення і радіомовлення України Олега Наливайка газетярі зокрема наголосили:

«Відповідно до Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації», колектив редакції газети «Подільське слово», засновниками якої є Тернопільська районна рада і Тернопільська райдержадміністрація, під керівництвом головного редактора Ганни Макух зробив всі необхідні кроки: 28 березня ц. р. проведено збори трудового колективу, прийнято рішення про участь у другому етапі реформування, відправлено пакети необхідних звернень засновникам, Національній спілці журналістів України та Державному комітету телебачення і радіомовлення України.
Замість того, щоб, згідно із цим Законом робити наступні необхідні кроки в напрямку роздержавлення газети, керівництво Тернопільського району таємно, не повідомивши про це колектив і редактора, без попереднього оприлюднення, буквально перед сесією районної ради 29 липня поспішно внесло у порядок денний питання про звільнення головного редактора Ганни Макух. Формальна підстава — терміново зібрані перед сесією підписи так званої ініціативної групи депутатів районної ради, переважна більшість яких — від партії БПП «Солідарність».

То що, у Тернопільському районі відновлюють Радянський Союз? – запитують журналісти районки.

Те, що така поспішність в ініціаторів кадрових змін і справді була, підтвердила й Ганна Макух: «У четвер, 28 липня, зранку я поїхала в райдержадміністрацію до голови РДА Олександра Похилого. Біля його кабінету спілкувалася з депутатами, які входять до фракції нинішньої партії влади. Вони мене запевнили, що з ними ніхто на цю тему не говорив, і підписів ніяких не збирав. Під час особистої розмови Олександр Похилий сказав, що збирання підписів — це дезінформація, що такого немає, не може бути, і що таке питання не виноситься на розгляд сесії, оскільки раніше, в рамках чинного закону, голова райдержадміністрації прийняв розпорядження про те, що райдержадміністрація виходить із засновників газети «Подільське слово». Після цього я спокійно поїхала в редакцію газети готувати до виходу черговий номер тижневика. А в другій половині дня нам стало відомо, що це питання на сесію таки виноситься. Згідно з законодавством, таке рішення було б правомірним до 1 січня цього року, але не зараз».

До речі, ще напередодні сесії, ніби відчуваючи щось недобре, трудовий колектив «Подільського слова» на зборах висловив одностайну довіру Ганні Макух як керівникові газети. Проте, як видно з подальшого перебігу подій, ні на це рішення газетярів, ні на чинне законодавство депутати райради не зважили.

«Вважаємо, що рішення про звільнення головного редактора газети «Подільське слово» Макух Г. М. є грубим порушення Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» і звертаємося до суду», – наголосили журналісти та технічні працівники районної газети.





Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *