Експорт-імпорт: як і з ким торгує Тернопільщина?

Експорт-імпорт: як і з ким торгує Тернопільщина?

Обсяги експорту та імпорту товарів області у січні-квітні 2018 року становили відповідно 151,2 млн дол. США та 118,1 млн дол. Порівняно з січнем-квітнем 2017 року, експорт збільшився на 35,3 відсотки, імпорт – на 11,4. Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі товарами становило 33,1 млн дол.

Зовнішньоторговельні операції товарами область проводила з партнерами із 90 країн світу. Про це повідомили в Головному управлінні статистики у Тернопільській області.

Експортні поставки надавали 169 підприємств області, імпортними користувалося 237.

Основним торговим партнером як в експорті, так і в імпорті була Польща (49,8 відсотків обласного експорту та 50,5 відсотків обласного імпорту).

Вагомі обсяги експортних поставок здійснювались до Нідерландів, Білорусі, Німеччини, Єгипту, Іспанії та Тунісу, імпортних надходжень – з Німеччини, Литви, Китаю, Італії та Швейцарії.

Обсяг експорту товарів до країн Європейського Союзу становив 71,9 відсотків від загальнообласного обсягу експорту, імпорту – 80,5 відсотків від загальнообласного обсягу імпорту.

Основу товарної структури зовнішньої торгівлі області складали механічні та електричні машини, продукти рослинного походження, полімерні матеріали, пластмаси та вироби з них, живi тварини; продукти тваринного походження, продукція хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості, мінеральні продукти, засоби наземного транспорту, крім залізничного, різні промислові товари, недорогоцінні метали та вироби з них.

Loading...


Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares