Куди звертатися жителям Тернопільщини за допомогою у випадку домашнього насильства?

Куди звертатися жителям Тернопільщини за допомогою у випадку домашнього насильства?

Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» (далі – Закон) від 07.12.2017 № 2229-VIII визначає організаційно-правові засади запобігання та протидії домашньому насильству, основні напрями реалізації державної політики у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, спрямовані на захист прав та інтересів осіб, які постраждали від такого насильства.

Домашнє насильство – діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь. Тобто, Закон розрізняє чотири види домашнього насильства: фізичне, психологічне, економічне, сексуальне.

Першим проявом фізичного насильства є вербальне насильство, яке проявляється через агресивну поведінку особи, що супроводжується погрозами, лайкою, голосними криками, чи залякуванням, і лише за деякий час словесна агресія переростає у стадію фізичної (сексуальної). Причини такої поведінки бути різноманітними, але мовчати не вихід, потрібно протистояти насильству.

Як діяти та куди звертатися по допомогу у випадку проявів насильства?

1) До дільничного інспектора поліції;

2) до кримінальної поліції у справах дітей;

3) до центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді;

4) до управління сім’ї та молоді районної, міської чи обласної держадміністрацій;

5) до громадських організацій, які надають допомогу постраждалим від насильства.

При цьому, звернення подається у письмовій формі на ім’я керівника органу влади із зазначенням особистих координат, зокрема прізвище, ім’я, по-батькові, місце проживання, контактні телефони. У зверненні коротко та чітко вказати всі обставини справи та зазначити конкретну вимогу щодо наслідків заяви, наприклад «Прошу притягнути винних осіб до відповідальності». А також надати факти, які можуть бути підтверджені документально чи іншими об’єктивними доказами. При цьому, рекомендуємо надсилати звернення рекомендованим листом.

Звертаємо увагу на те, що спричинення будь-якого виду тілесних ушкоджень, у тому числі вчинення будь-яких інших дій спрямованих проти життя, здоров’я, волі, честі або гідності особи, а також проти статевої недоторканості, є злочинами за які передбачена кримінальна відповідальність.

Звертайтеся і вам допоможуть!

Безкоштовні консультації можете отримати за телефонами наведеними нижче.

Національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації: 0 800 500 335 або 386 (короткий номер з мобільного).

Національна дитяча «гаряча лінія»: 0 800 500 225 або 772 (для дзвінків з мобільного).

Консультації електронною поштою: info@lastrada.org.ua.

Бережіть себе і майбутнє своїх дітей!!! Скажіть насильству «СТОП»!

Головне територіальне управління юстиції у Тернопільській області.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *